Toyota Land Cruiser LJ

Harley

Minkälainen on kestävyydeltään ja ominaisuuksiltaan tämä kyseinen laite.On aika vähän myynnissä.Nykyinen maasturini Lantikka -73

2

770

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Epeli.

      No.Itselläni on ollut vuodesta-89 kyseinen laite.Se oli ajettu 70000 kun ostin sen ja nyt on mittarissa reilut 260000 km mittarissa.Vain kulutusosia on mennyt,mitään isoja remontteja ei ole tarvinnut tehdä.Öljypinta laskee ylärajasta alarajaan öljynvaihtovälissä,eli 10000 km.Olen koeajanut muitakin pätkämaastureita,mutta monet on huonompia ajaa.LJ:ssähän on kierrejouset ympäri auton.Olen vetänyt sillä myös paljon asuntovaunua ja voima riittää,joskin lapissa saisi olla enempi vääntöä.Olen ollut tyytyväinen.

    • logset5h

      moi
      mulla on ollut lj70 noin 3 vuotta ja yli 10 tuhatta kilsaa vuodessa pelkkää työajoa niin ei ole jättänyt tienpäälle ,ajettu on joku 380 tuhatta kilsaa ja ei toi nyt pahaakaan ääntä vielä pidä ja noi takalokasuojan kaaret kyllä tarvisi vaihtaa mut ei oo ehtinyt vaihtaa ja ei mua haittaa vaik olisi reikäkin kaaressa , runko on moitteeton , ajallaan massattu.
      kyllä nämä lj 70 ppiset on suosittuja menopelei et ei siksi niitä oikein hanki olla myynnissä.
      tarkista vuotaako voimansiirto tai koeajolla uliseeko nelivedon kanssa jos ei niin melki ostaisin heti sellasen sitten.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      79
      4578
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      109
      3813
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      164
      3583
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      53
      2040
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      71
      1928
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1259
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      128
      1098
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      138
      1034
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      57
      953
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      27
      872
    Aihe