vaihtelee yhtä nopeasti kuin Stubbi kääntää takkinsa.
Oi tätä populismia. Onko Vanhanen muuten tehnyt yhtään mieleen jäänyttä sisä-tai ulkopoliittista aloitetta koko virkakautenaan. Tuota, tuota, olihan Matilla se työreformi vielä vanhan muijan aikoihin. Vai oliko sekin jet lagin aiheuttama Finnairin lentoemojen päähänpisto.
Tanhu - räppi - hevi, Vanhasen
musiikkimaku
4
124
Vastaukset
- Porvarihallituksen
pääministeri Vanhasesta tulee. Kyllä siinä suonta vielä vetää punapöksyiltä kun vaalit on ohitse.
- eihän me demarit
sentään teidän puheenjohtavaaleihinne osallistu. Vaikka se olisi kyllä ainoa keino saada kepun johtoon rehellinen ja pätevä henkilö.
- on keskimääräisesti
paljon älykkäämpi kuin Vanhanen. Tatuhan sen jo todisteli.
Matti Vanhanen on puoluejohtajana onnistunut häviämään kolmet peräkkäiset vaalit.
Vanhasella on siis häviöiden hattutemppu.
Kansa kiittää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1291343
- 100871
- 75703
- 51595
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa13501ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40474Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m153451Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..30407Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;175384- 25381