Missä ootte saaneet prhaat kahvit (aamu -tai päivä)tai mikä on mahtavin/hienoin tai erikoisin paikka(vaikka toisella puolella maailmaa)missä olette kahvia juoneet.Tai missä seurassa(onko suuria staroja tai muita vaikuttavia tapauksia?)Kertokaas-mä voin sit ite kertoo huomenna jonkun hyvän paikan mut nyt mä meen nukkumaan.Hyviä öitä!
MIssä parasta
kahvia?
3174
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
oulun ravintola wanha mestari kaukovainiolla! Nightwish:in Tuomas Holopainen oli ja oli sitä aikaa kun se bändi loppui! Sympaattinen kaveri oli Tuomas! ei ollut noussut kusi päähän yhtään! hieno muusikko! ja hieno ihminen!
tähtikirkkaana pakkasyönä kuistilla lämpiin vällyihin kietoutuneena armaani kainalossa*huoks*..yläpuolella pökerryttävä avaruus, kahvin tuoksu ja hiljaisuus.
Mieleenpainuvin kahvihetki:)
On muutaman kerran kahviteltu ns.julkkisten kanssa samassa paikassa...rusinapulla kahvittelua en edelleenkään halua muistella:)
Santa cruzissa kahdeksankerroksinen tavaratalo ja sen ylimmässä kerroksessa suuri kahvila-ravintola,mistä näkyy meri ja vuoristoinen rannikko.Muutenkin hieno fiilis siellä eukon kanssa kun koti-Suomessa oli pakkasta -30 ja siellä 25 lämmintä.Kahvi tosin siellä on vähän erilaista,mutta hyvää sekin.Paljon oli virkapukuisia tarjoilijoita,jotka häärivät joka suuntaan (varmaankin toista kymmentä).