300.000 venäläisen vähemmistö suomeen

Karjala kannattaa jättää Venäläisten haltuun.

Suomella ei ole varaa elättää 300.00 venäläistä jotka asuu siellä. Eikä ole varaa rakentaa heille taloja siperiaankaan.
5673
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Luulin että he ovat ihan normaaleja työtätekeviä ihmisiä.

Äänestä
  • "Luulin että he ovat ihan normaaleja työtätekeviä ihmisiä."

    Juu, työnhakijoiksi. Rajanmuutoksen jälkeen heille pitää maksaa 10 - 15 krt suurempaa palkkaa kun nyt saavat.

    Karjalassa on myös paljon eläkeläis yms porukkaa, jolle tietenkin uusina kansalaisina pitäisi maksaa kansaneläkkeet ja toimeentulotuet. Siirtolaisina he saisivat tietenkin erinomaisen terveydenhuollon kuten ilmaisen hammashoidon samantien.

    Äänestä

somaliasta ja muista rähinämaista t:timantti

Äänestä
  • Ei ole vieläkään tullut. Ei ole Somaliasta tainnut tulla kymmentäkään tuhatta kaikkiaan, vaikka ensimmäiset tulivat melkein kaksi vuosikymmentä takaperin.

    Äänestä

Kaipa näillä Karjalan palauttajilla on mielessä sen ongelman hoitaminen etnisillä puhdistuksilla. Suurinta osaa ei tunnu niinkään elähdyttävän mikään aito kotiseuturakkaus, vaan kostofantasiat siitä, että pääsisi ajamaan avuttomat venäläiset mäkeen ja ehkä vähän tappamaan ja raiskaamaankin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 13 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


mopo.nen kirjoitti:

Karjala kannattaa jättää Venäläisten haltuun.

Suomella ei ole varaa elättää 300.00 venäläistä jotka asuu siellä. Eikä ole varaa rakentaa heille taloja siperiaankaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu