Kävipä toissailtana sellainen tapaus, että kun käynnistin auton vuorokauden seisomisen jälkeen, ohjaustehostin pamautti samantien kaikki vasemmalle. Siis ratti pyöri itsekseen ääriasentoon ja tehostin yrittää väkisin pitää rattia siellä.
Oli pakko sammuttaa auto koska sillä ei ajella. Mikähän siellä nyt on mennyt rikki? Ikinä kuullutkaan moisesta.
Oli pakko sammuttaa auto koska sillä ei ajella. Mikähän siellä nyt on mennyt rikki? Ikinä kuullutkaan moisesta.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ei toi vielä mitään, mutta mulla se tekee sen ajonkin aikana, välillä oikealle ja vasemmalle. Ruuhkaliikenteessä tosi harmillista. Sun tapauksessa voi johtua siitä, että auto tietää sun kääntyvän heti vasemmalle ja se ajattelee auttavansa sua.
Tehostimesta on mennyt kalvo puhki kuin nuorelta tytöltä rippikoululeirillä.
Mutta ainahan voi ajaa ympyrää, se on turvallisempaakin, eikä tarvitse kallista kaskoa.
Vesi jäätynyt hammastangon alaosan kupissa(samanmoinen kuin pyörissä laakereiden suojina),ja jäädyttänyt säätömutterin,ja kun ratista vähäinenkin kääntö, teki uuden säädön.
Pitäisi säätää uudelleen ja lukita mutteri siihen,samalla poistuu myös vesi
On joskus ollut vastaavia tapauksia
Juu säädöt jostain syystä menneet poskelleen. Vie pajalle.
Onko musta pontiac trans am targa katolla, vaalealla sisustalla ja konepellissä punaisia valoja jotka menee eestaas? Jutteleeko se auto?