semmoinen

moottori käy hyvin kun pakkosyöttö on päällä,mutta kun sen tuuppaa pois päältä niin rupeaa savuttamaan hirveästi ja käynti huononee ???
3412
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

on kyseessä ja minkäikäinen ja ahtamaton vai ahdettu.. Tulisi äkkiseltään mieleen suutin / pumppuvika. mites lähtee käyntiin kylmänä / lämpöisenä.Näitä kun tarkennat niin ruvetaan pohtimaan

Äänestä
  • lähtee kyllä kylmänä sekä lämpöisenä hyvin,myöskin ilman pakkosyöttöä vw 1.6TD -87
    bosch-jakajapumppu

    Äänestä

Ettei vaan olisi nyt jako hypännyt. Vaikuttaisi että pumpun ennakko on nyt myöhäisellään. Onhan ns.kuningaspultti eli kampiakselin rattaan pultti VARMASTI lujalla. Jos ei niin jakopää auki ja katsomaan onko kampiakselin hihnapyörän kiila vielä ehjä. Millos hihna vaihdettu? Onkohan kaikki hampaat tallessa? (siis hihnassa ei suussa). Jos alapultti on Varmasti kiinni ku rapu jalassa niin sitten tarkista ajoitukset ja jos on kohdallaan niin pumppua tulisi ajoittaa aikaisemmalle

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tapauskin kirjoitti:

moottori käy hyvin kun pakkosyöttö on päällä,mutta kun sen tuuppaa pois päältä niin rupeaa savuttamaan hirveästi ja käynti huononee ???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu