Pitäisköhän mun mennä tekee itsari ku kävin harkitsemaa jonku Ostos-TV:n lelun ostamista? Jos ei, nii millasen mä sit ostan?
Alkaa hermo mennä noihin vatsalihasliikkeisiin, ku selkä menee paskaks (huono selkä) ja jos teen 20 lisäpainoilla vatsoja, nii en saa jalkoja mihinkään alle - toi sohva ku tuppaa nousemaa metriin ku teen vatsoja.
Alkaa hermo mennä noihin vatsalihasliikkeisiin, ku selkä menee paskaks (huono selkä) ja jos teen 20 lisäpainoilla vatsoja, nii en saa jalkoja mihinkään alle - toi sohva ku tuppaa nousemaa metriin ku teen vatsoja.
Vastaukset 4
Vanhimmat
sä menetät vaan loputkin hermot.Osta mielummin hyvä vatsa/selkäpenkki.Jalat pysyy tukevasti kiinni ja muutenkin mukavampi tehdä.Mulla oli sama ongelma ettei lattialla napannu yhtään vääntelehtiä.Nyt on penkki ja siinä tulee tehtyä selkiä ja vatsoja.
Maku asioita, mutta itse teen mielelläni vatsoja juuri istumaannousuilla ja lisäpainoilla. sarjat maksimissaan 25 toistoa pitkiä. Eikä mun mielestä haittaa pätkääkään, että jalat nousevat ylös kunhan vaan ei päästä kroppaa ala asennossa niin alas että jännitys häviää vatsalihaksista. ns janda-rutistuksia kannattaa myös koittaa!
Ab-tronikissa menee hermot sen hemmetin geelin kanssa. Jos otat elektronisen varmista ettei siihen tarvita minkäänlaista geeliä. Ite teen vatst ihan tavallisin rutistuksin.
Emmä ite koskaan ostais vatsalihaspenkkiä kun se on niin iso ja.. turha. Mielummin vaikka joku ostos-tv lelu. Taitaa olla vielä halvempiakin. Mut muista että vatsoja tekemällä ei pala rasva. Voin vaan sanoa että lähes kaikki vatsaliikkeet kiinteyttää lihaksia ja kasvattaa niitä.
penkki.Se ei perustu huijaukseen vaan teet vatsat normaalisti.Selkien teossa se on mielestäni vielä parempi.Ne ostos-tv:n rimpulat kannaataa unohtaa heti.Penkki ei todellakaan ole kallis.Enemmän ne huijarilelut maksaa kuin penkki.Tietysti jos asuu 19 neliön yksiössä niin se sängynalle pillotettava ostos-tv:n lelu voi olla tilaa säästävämpi vaihtoehto.Mutta muuta sillä ei kyllä tee...