Iran ei aio luopua uraanin rikastamisesta.
Kohta jytisee ja sitten ajellaan polkupyörillä ja sähkömopoilla juu.. ketkä ovat elossa.
Kohta jytisee ja sitten ajellaan polkupyörillä ja sähkömopoilla juu.. ketkä ovat elossa.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Iranilla tuskin on ydinaseita, mutta sellaista teknologiaa löytyy kyllä, että pari lentotukialusta kykenee kyllä USA:lta upottamaan.
Ei parane lähteä USA:n sinne hutkimaan, saattaa tulla turhan kovia tappioita.
Jos olette huomanneet. Usa hyökkäsi Afganistaniin ja Irakiin saadakseen jalansijaa lähi-idässä sitä varten että pystyvät estämään Muiden lähi-idän valtioiden (paitsi Israelin tietysti) mahdollisuuden saada ydinase ja jos saisivatkin niin USA kerkeisi ainakin hyökätä ensin. Se on syy maailman tärkeimmän energiaa tuottavan alueen hallinta.
Kaikki nämä "roisto-valtiot" P-Korea, Iran ym. tulisi todella ottaa oppia ja rakentaa niin paljon ydinaseita kun mahdollista koska silloin USA ei tule vittuilemaan.
USA:n laissa on nyt sellainen pykälä että "USA varaa oikeuden hyökätä mihin tahansa valtioon jonka se kokee uhkaksi tai ajattelee että siitä voi tulevaisuudessa syntyä uhka USA:n eduille ja ehkä kansalle".
Jep kaikkien muiden maiden pitäisi yhdistyä USA:n ja Israelin hirmuvaltaa vastaan.
Älä naurata!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!