Minulet pillerit ja vaimon seksihalut

Vaimo alotti pillerit tammikuussa 2006.. Hyvin toimii, enää sillä ei tee edes mieli seksiä. Luulin että sen tehon pitäis perustua siihen ettei munasolu hedelmöity tms.. Eikä siihen että kaikki halut menee.

Eli merkki on Minulet, semmosessa vaaleenpunasessa pakkauksessa.

Kertokaapas onko kellään vastaavanlaisia kokemuksia ja onko vaihtaminen auttanut?

Siis pillerien vaihtaminen... ei vaimon.. vielä..
81256
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Mulla vei minulet aivan täysin seksihalut :( ja myös orgasminsaantikyvyt. Toisen pillerimerkin kanssa oli ehkä vähän helpompaa mutta joo-o... itse en koskisi enää pitkällä tikullakaan e-pillereihin koska kyllä ne kaikki vaikuttaa haluihin. Ja muutenkin olen halukkain silloin kun tulisin raskaaksi eli ovulaation aikaan.

Äänestä
  • olkoon merkki femoden, trikvilar, cerazette, femilar . . . NIIN MENI HERMOT. Ja kun ukko vituttaa ja kaikki vituttaa niin haluappa siinä sitte mitään. Ja kun vielä itkettää.
    Jatkossa pelkkä kuparikierukka - ei edes hormonikierukkaa, vaikka siinäkin vähemmän hormonia, kuin yhdessäkään pillerimerkissä. Yks vaihtoehto, että ukko alkaa syömään näitä pillereitä. Miehillekinhän on kehitetty E-pilleri. Voihan olla, että sen myötä muuttuu entistä änkyrämmäksi ja lerpummaksi.

    Kaikkien elimistö ei siis hyväksy muita, kuin omia luomu-hormoneja.

    Äänestä

  • ei hätä oo sen kummempi ku et vaimos vaihtaa valmistetta niin halut voi hyvinkin palata. ei täs nyt sentään vaimoa tarvi alkaa vaihtamaan hölmö.

    Äänestä

että semmoista ... Opettele olemaan ilmasn ... ei se niin pahaa ole

Äänestä

itse syön femilar nimisiä pillereitä ja halut ovat ennallaan, ei siis ole vaikuttanut mihinkään. Kokeilkaa eri merkkejä ja jutelkaa lääkärin kanssa. Kyllä tuohon löytyy ratkaisu aivan varmasti.

Äänestä

a) et vain osaa
b) vaimosi on kyllästynyt sinuun.

Ottakaa liukasteet käyttöön ja kosketa vaimoasi "oikeasta paikasta".

Äänestä

keinotekoiset hormonit aiheuttavat paljon enemmän muutoksia kuin toisilla. Olen 30-vuotias nainen, joten ystäväpiirini useiden vuosien kokemuksella voin vakuuttaa, että toiset käyttävät hormonaalista ehkäisyä vailla kummempia muutoksia, kun taas toiset EIVÄT VOI SYÖDÄ pilsuja: masennusta, raivareita, iho-ongelmia jne.
Heittäkää pilsut koppaan -kaikki eivät löydä "sopivaa merkkiä"

Äänestä

mä söin minulletteja ja halut meni melkein täysin! juurikin tänään kävin gynellä ja vaihdoin pilsut ehkäisyrenkaaseen. Toivottavasti halut palaa..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ukko kirjoitti:

Vaimo alotti pillerit tammikuussa 2006.. Hyvin toimii, enää sillä ei tee edes mieli seksiä. Luulin että sen tehon pitäis perustua siihen ettei munasolu hedelmöity tms.. Eikä siihen että kaikki halut menee.

Eli merkki on Minulet, semmosessa vaaleenpunasessa pakkauksessa.

Kertokaapas onko kellään vastaavanlaisia kokemuksia ja onko vaihtaminen auttanut?

Siis pillerien vaihtaminen... ei vaimon.. vielä..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu