Suomi ydinvoiman loistoesimerkki

Mitähän hänkin täällä kalastaa? Uraaniako Ranskalle?
2107
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

ahdistelevat mm. Itäuusimaata, joskin kaikkialla Suomessa on tehty porauksia. Olisi jo aika siirtyä puhtaamman energian tuottoon.

Äänestä
  • Maisemat tuhotaan ja ihmiset yritetään tappaa. Mm. jatkuvilla häiriösoitoilla Venäjältä hätäkeskuksiin. Olisihan se hyvä, että tällainen kansa häviäisi eikä enää vaatisi oiikeuksiaan eli Karjalaa takaisin. No täällä on lisäksi uraania, jota voi käydä omien viranomaistemme siunauksella kartoittamassa. Ihmisten asuinseudut tuhotaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Villepain kirjoitti:

Mitähän hänkin täällä kalastaa? Uraaniako Ranskalle?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu