Ihminen on mielestäni yliarvostettu. Ei tippaakaan uhanalainen laji, päinvastoin. Harvennus ihmiskunnan tiheydessä tekisi varmasti nannaa maapallolle.
Tekopyhien hurskastelijoitten "osaaottavaa" paskanjauhantaa koko ihmisoikeuskysymys. Säälittävää. Sanokaa nyt, mikä helvetti ihmisistä tekee niin erikoisen tässä ekosysteemissä, että sen "oikeuksien" puolesta pidetään tälläistä metakkaa? Minua ei henkilökohtaisesti kiinnosta pennin vertaa, jos jossain päin maailmaa neljä/neljä miljoonaa ihmistä kuolee johonkin vitun keripukkiin tai riivatun ammuskeluun. Kyllä meitä kuulkaa piisaa. Ja kaikenlaiset roskapuheet ihmisen henkisestä ylemmyydestä muihin eläinlajeihin verrattuna voitte vetää viemäristä alas. Mikä muu laji tuhoaa elinympäristöään kuin ihminen, häh?
Ihminen oli maapallolle tosi paska juttu.
Yliarvostettu ihminen
donkka
2
283
Vastaukset
- wscxsc
Ihmiset on ihmisiä joille kuuluu oikeus kuten esim koirillekkin ! Sairas ajattelee sinun tavoin ! Ajatelkaa mitä tulis jos ihmisiä ruvetaan vähentämään maan päältä ja sitä paitsi ihmisin on oikeus elää elämäsä ilman mitään sotia yms turhuuksia joka tuhoo ihmiskuntaa ! Elämä on kaikille tärkeitä ja sen pituus !
- Anonyymi
täälläpä se ihmisen omahyväisyys tiivistyypi. "Terve" haukku sairaaksi, kun itse ei kykene yksinkertaisesti ajttelemaan yhtään mitään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1522045
Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir3271250Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.901107- 113938
- 35918
- 63875
Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31849Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta21785Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos58769Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?44711