Kertokaa mielipiteitä seuraavista leirintäalueista: Heinola, Hartola, Saarijärvi, Jämsänkoski, Riihimäki, Turku, Merikarvia, Rauma, Pori, Tuuri, Nokia, Peräseinäjoki sekä Hollola.
Leirintäalueet
Reissumies Pekka
6915
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Näistä alueistas sen verran että Turku ruissalo ok , Riihimäki Lempivaara ei toiste , Pori Yyteri aivan jees ja Nokia kiva mesta . Muista ei kokemuksia siis tällä listalla olleista kohteista
vinkki siis http://www.caravan-kalajarvi.fi/
Melkein kaikki nuo paikat on päiväkävelty läpi, siinä saatava kuva ei aina vastaa alueen todellisuuta.
Tuurissa Keskisen Onnela on uutena paikkana hieno. Nyt kesäkuun alusta sinne on avautunut alueen vastaanottotilat. Nykymenosta en vielä tiedä, koska olin paikalla kuukausi takaperin.
http://www.tuuri.fi/onnela.html
Peräseinäjoen Kalajärvi on ystävälliseti hoidettu mukava paikka. Sinne on aina ollut ilo saapua.
http://www.caravan-kalajarvi.fi/index.php?selPage=1&pagelang=fi
oltua useita kertoja http://www.camping.fi/template_page1.asp?sua=2&s=528, ihan hyvä paikka.
Rauman Poroholmassa kertakaynti riitti. Ahdas ja tukkoinen ja ennenkaikkea portilla kopissa yhdet maamme töykeimmistä ja tökeröimmistä kohteluista.
Heinolassa oli ainakin -04 asuntomessujen aikaan hyvä palvelu ja muutenkin mukava ja kaunis paikka.