Niukat vuodot liuskan aikana?

Hei,

Minulla on vielä e-pilleri laatasta kaksi pilleriä syömättä. Tänään aamulla minulla tuli niukkaa vuotoa. Mistä tämä voi johtua ja onko se yleistä?
1146
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Välivuoto ja tiputtelu on ihan yleistä kun syö pillereitä. Voi tiputella ihan missä vaiheessa kiertoa tahansa, ja toisilla ei taas koskaan.

Että no panic :) Syöt vaan normaalisti laatan loppuun ja pidät taukoviikon.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Marakatti12 kirjoitti:

Hei,

Minulla on vielä e-pilleri laatasta kaksi pilleriä syömättä. Tänään aamulla minulla tuli niukkaa vuotoa. Mistä tämä voi johtua ja onko se yleistä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu