miten maha pois?

Eli mulla ois muuten kroppa kunnossa mutta vatsan kohdalle kertynyt pelastusrengas!Eli mikä ois järkevä tapa laihduttaa samalla kun nostelee painoja jotta ei lihas/voiman kasvunkehitys pysähtyisi????Mikä ois hyvä vatsalihas liike?? Käy selkään niin pirusti tollanen normaali vatsa penkki liike.
51044
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

..aamulla ennen aamupalaa, sillä lähtee liikakilot veks.

Äänestä
  • Oletko kokeillut itse. Kiinnostai pirusti tietää, että jos jollakulla on vyötärönympärys vaikka 100cm niin kuinka paljon siitä lähtee esim. kuukaudessa pois jos käy 12*45 minuuttia...

    Äänestä

Niin, rasva lähtee kehosta tasaisesti. Et voi polttaa sitä vain tietystä paikasta kerrallaan. TV- shopin ihmevempaimet ovat vain satua ja tarinaa. Eli joko syö vähemmän kuin nykyään tai harrasta aerobista liikuntaa enemmän. Tai vaikka molemmat yhtä aikaa.

Onko salillasi koneita joisa tehdä vatsaliikkeitä, tai tee ns. rutistuksia. Mutta sikspäkki tehdään oikeastaan vähäisellä rasvaprosentilla.

Äänestä
  • Onko kotona esim. lattialla tehty vatsalihasliike tehokas, vai onks pakko mennä salille tms.?

    Äänestä

  • Eino U. kirjoitti:

    Onko kotona esim. lattialla tehty vatsalihasliike tehokas, vai onks pakko mennä salille tms.?

    On on. Minun mielestäni ei siihen mitään ihme vemputtimia tarvita. Mutta jos selkä kipeytyy niin voihan niitä salin laitteita koettaa. Ja se rutistus. Makaa lattialla jalat penkin päällä, polvet koukussa. Nosta vain ylävartaloa, alaselkä on koko ajan kiinni lattiassa. Tekee hyvää.

    Niin ja tuossa alkuksymyksessähän tosiaan kysyttiin että miten saada läskit pois mutta säilyttää lihakset. Homman nimi on hidas painon pudotus. Ei kannata yrittää mitään liian nopeita ihmelaihdutuksia. Voimat menee. Aerobinen harjoituskin on syytä aloittaa rauhallisesti. Ei ole mitään järkeä mennä veren maku suussa jos pelkkä painopudotus on mielessä. Mielestäni sellainen tahti, että aina tuntuu siltä että enemmänkin olisi tehnyt helposti. Mutta tekee sen enemmän sitten seuraavassa treenissä ja niin edespäin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


pecca kirjoitti:

Eli mulla ois muuten kroppa kunnossa mutta vatsan kohdalle kertynyt pelastusrengas!Eli mikä ois järkevä tapa laihduttaa samalla kun nostelee painoja jotta ei lihas/voiman kasvunkehitys pysähtyisi????Mikä ois hyvä vatsalihas liike?? Käy selkään niin pirusti tollanen normaali vatsa penkki liike.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu