Joku kirjoitti tuossa rannallakävelemisestä.
Minäkin haluaisin kulkea siten, kaksin ... rannalla ja elämän polulla. Ajattelen, että sen aika olisi jo, kaikkien näiden rankkojen vuosien jälkeen. Elämä on kyllä koskettanut, antanut paljon ajateltavaa, raskaita kokemuksia, olen joutunut nöyrtymään sen edessä. Ylpeys on hävinnyt, tuntuu että kaikki on sattumaa, minulta ei ole kysytty.
On eräs mies, jolla on paikka sydämessäni. Hänen kanssaan voisin astella hiekkarannalla ja jos pakko on, rämpiä suossa. Mutta hän on niin arvoituksellinen, vakaa, eikä kerro.. eikä jostain syystä ole valmis katsomaan loppuun. Samanaikaisesti on toinen mies, joka on valmis. Hän on ihana ihminen, hänen kanssaan on helppo keskustella ja haaveilla. Hänkin koskettaa sydäntäni, mutta hän istuu ystävyydenhuoneessa. Sehän on hieno paikka sekin. Kuitenkaan hän ei ole se, jonka kanssa menisin kahden kävelylle hiekkarannalle.. elokuisena kuutamoyönä.
Eikö elämä olekin tavallaan ivallista.. antaa, mutta ei sitä mitä eniten haluaisi.
Elämä antaa
mitä haluaa
1
649
Vastaukset 1
- sen mitä
tarvitsee. Kai. Minä paraskin sanomaan, kun juuri aloitin keskustelun Koputus.. ilman itseäni tämän yläpuolella.
Pettymyksen ääni suhisee korvaan joka ikinen aamu, ilta. Kunpa ei enää jaksaisi sekään kauaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1092290Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???25920- 103896
- 71892
- 48845
Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha564823- 82728
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76660Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik24612- 60581