Hirvi tarra?

Olen tässä huomannut, että joissakin matkailuautoissa on liimattu hirvitarra, joissakin jopa useampia.
On ollut myös muita eläimiä.
Mitä näillä halutaan viestiä eli muiksi niitä on liimattu.
Onko sillä autolla mahdollisesti ajettu hirvikolari vai mitä?
114466
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

asiallisesti, niin ne tarrat tarkoittavat: uroshirvi on herra, naarashirvi rouva ja pikku hirvet lapsia. Porot tarkoittavat samaa. Härkiä, lehmiä, vasikoita myös nähty. Hauskoja ovat.

Äänestä

Omakohtaisesti tarralla on tarkoitus kertoa,että metsästän hirviä,en autolla vaan aseella.
Toisten puolesta ei sopisi alkaa arvailemaan,mutta uskoisin osan liittävän hirven auton suureen kokoon maantiellä,ovat samalla tavoin hieman "kolhoja."

Äänestä

tarkoitettu kertomaan minkälainen perhe ja montako jäsentä siellä matkailuautossa reissaa. Saksalaiset harrastavat niitä hirviä, ja porojakin, suomalaiset enimmäkseen porojen kuvia.

Äänestä
  • joka kioskissa.

    Äänestä

saa laittaa porotarran,kun on käyny napapiirillä.
Joku niitten oma perinne tms.
Joku aika sitte Saksalainen turisti näin valisti.

Äänestä
  • sulle hyvä elukan kuva.

    Äänestä

  • vois olla kirjoitti:

    sulle hyvä elukan kuva.

    Ne on Volvokuskeja.

    Äänestä

nähnyt silakankin auton perässä,eiks se ole joku uskon symboli.

Äänestä

Laiskoihin Ducatoihin voisi liimata mursun kuvan , joka symboloisi kömpelöä ja hidasta tientukkoa muun liikenteen seassa.

Äänestä

Älä kirjoita noin. Kyllä meidän 3.0 l ropottivaihteinen Fiiumme kulkee ainakin 70 km tunnissa suvella . Me liikutaan vaan kesällä ,kun meillä on rumatikki.

Äänestä

Ihan aloitukseen mennäkseni ja asiassa pysyäkseni, näin koiran liimattuna karvoineen erään matkailuauton perään.Sen verran voin mainita että, Satakunnasta päi taisi koppi olla. Noo siellähän on kaikki mahdollista, siellä kun on näitä kaheleita muita läänejä enemmän.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tietääkö kukaan kirjoitti:

Olen tässä huomannut, että joissakin matkailuautoissa on liimattu hirvitarra, joissakin jopa useampia.
On ollut myös muita eläimiä.
Mitä näillä halutaan viestiä eli muiksi niitä on liimattu.
Onko sillä autolla mahdollisesti ajettu hirvikolari vai mitä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu