Lisan synttärit-jakso

kyllästynyt...

Olen tässä nyt väitellyt viimeiset pari päivää ystävieni kanssa, että onko sellaista jaksoa olemassa, jossa Lisalla on synttärit ja Bart laulaa Michael Jacksonin kanssa sille onnittelulaulun. Minä olen sitä mieltä, että on, koska olen mielestäni sellaisen nähnyt. Ystävieni mielestäni ko. jaksoa ei ole olemassakaan, vaan kyse on vilkkaasta mielikuvituksestani. Onko kukaan muu nähnyt jaksoa?

5

861

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • olet oikeassa

      Kyllä sellainen jakso on, olikohan toisen tai kolmannen kauden ensimmäisiä jaksoja. Michael Jackson on äänenä miehellä, joka puhuu kuin Michael Jackson, Jackson ei esiintynyt jaksossa oikealla nimellään, mutta hän on oikeasti Michael Jackson, kaverisi ovat väärässä! Osta kolmannen kauden dvd, ja jos ei kaverisi usko että se on Michael, kuunnelkaa kommenttiraita, jossa asia varmistetaan tekijöiden puolesta.

    • Kratti

      http://www.snpp.com/episodeguide/fin03.html

      Bart laittaa punaisen lippalakkinsa pesukoneeseen ja se värjää valkopyykin vaaleanpunaiseksi. Homer joutuu pukeutumaan vaaleanpunaiseen paitaan lähtiessään töihin, josta hänet siirretään mielisairaalaan. Hänen huonetoverinaan on valkoinen mies joka luulee olevansa Michael Jackson. HUOM: Michael Jackson vierailevana äänenä, lopputeksteissä salanimellä (John Jay Smith). Hän ei kuitenkaan laula jakson lauluja. [Esitetty 20.4.1992, 24.1.1999 ja 3.12.2005]

    • voitsanoaystävillesi

      Onhan sellanen jakso ja se taitaa olla 3.kauden eka jakso "mies vaaleanpunaisessa paidassa" ja alkuperäisnimi "stark raving dad" tai joku sinne päin. Hyvä jakso.

      • Pahis

        Kyllä 3.kauden ekassa jaksossa Bart laulaa Michael Jackson nimisen hahmon kanssa mutta äänenä ei laulukohtauksessa ole itse Michael Jackson vaan imitaattori.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä ominaisuutta arvostat eniten hänessä?

      Ihastuksessasi, rakkautesi kohteessa
      Ikävä
      168
      2847
    2. Miksi mies kääntyy poispäin

      Ja teeskentelee, ettei näe minua, kun törmäämme vahingossa? 🫣
      Ikävä
      202
      2135
    3. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      59
      2121
    4. Kerro kaivatustasi.

      1. Minkälainen koti 2. Ammatti 3. Ulkonäkö 4. Ikä
      Ikävä
      71
      1786
    5. Kysy jotain kaivatultasi

      Laita tunnisteet molemmista
      Ikävä
      94
      1684
    6. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      9
      1571
    7. Minkälaisesta seksistä

      haaveilet kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      84
      1288
    8. Kai me nainen jollain tasolla tykätään

      Toisistamme kun tämä on kestänyt niin kauan
      Ikävä
      81
      1100
    9. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      206
      1070
    10. Tarkkanäköisyys

      Oon muuten pirun hyvä huomaamaan asioita! Senhän sä varmaan kyllä jo tiesitkin.
      Ikävä
      95
      1059
    Aihe