Säälin teitä poloisia,jotka olette ostaneet Saksasta auton,moni teistä on pettynyt(ei toki kaikki) kärryyn mutta sitä ei voi kertoa kenellekkään.Auto onkin ollut lähes loppuun ajettu romu,jossa on ollut laittamista enemmän kuin vastaavassa "suomi"autossa.Jostain syystä saman verran ajettu suomiauto onkin ollut huomattavasti paremmassa kunnossa ja hintakin on ollut suunnilleen sama.Olen seurannut läheltä erästä tapausta,kaverilla on mennyt autoon jo 2500 euroa kuntoon laittamiseen ja vielä on paha yllätys tulossa,kone käy kuin puimakone!En muuten ymmärrä kun näitä saksan autoja kehutaan siisteiksi,menkää katsomaan autoliikkeisiin,siellä olevat autot on pääsääntöisesti siistejä.Ja tiesittekö muuten poloiset jobbarien asiakkaat,autoliikkeet yleensä tekee autoon ne kunnostukset,joita asiakas vaatii ja vieläpä samaan hintaan.
Säälin teitä!
Rane
4975
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Muistitko otaa aamu lääkkeesi ja pyyhkiä perseesi kun tuollaisia kirjoittelet, eikö merkkiliikkeesä oikein kauppa rulaa käytettyjen osalta, meillä kyllä tuonti autojen osalta ja takuuta pisaa,myös sijais auto järjestyy,korostan ilman kilometri maksua. Että silleen meillä.
On tämä Saksan auto toista kuin suolassa säilötty Suomi-auto. Katsastajakin kehui pohjaa uutta vastaavaksi. Ei tullut paljon halvemmaksi kuin Suomi-auto, mutta on paljon vähemmän ajettu ja paremmassa kunnossa.
Toin uudehkon Audin Saksasta. Poka vei sen autotohtorille ja jokaisessa kohdassa oli paras ykkösluokitus. Poka oli tyytyväöinen ja minulle jäi 4000 euron hakupalkka. Että silleen taliavo!
Rane, hah, hah, runkku rane....