Vaikka kuin liikennevaloja joissa pitää pysähtyä vaikka ketään ei tule mistään kuten tänään aamullakin kun kävin ostoksilla huoltsikalla.
Takaisin päin ajessa näin että eräässä risteyksessä jossa itsekkin sain pysähtyä niin eikö siellä seissyt joku auto myös..
Toisaalla päin sitten lähestyin risteystä jossa aikomuksena kääntyä oikealle. Ylinopeutta en ajanut ja jo n.100 metriä ennen risteystä valot vaihtuu punasille ja nimennomaan kääntyville. Perkele ajattelin että jos nuo ei vihreille tuosta muutu niin ajan punaisilla, niin jouduin tekemään sitten. Ei tullut autoja, kevyttäliikennettä mistään eikä edes alukoitakaan ollut näkyvilla.
On se kummaa, mulla on lisääntynyt erittäin paljon punaisia päin ajaminen. En tosin silloin vielä kuitenkaan aja kun jos tosiaan on sitten tulossa jotakin liikennettä jostakin suunnasta ja punaisille on silloin edes jokin syy minut pysäytellä.
Voisipa tuossa vaikka joku aamu ottaa kameran mukaan ja kuvaan tälläisen videolle, jossa siis valot seisottaa auto ihan turhaan. Perkele hyvä idea :), olen meinaan lomalla ja aikaa harrastuksille on.
Kummalista liikennevalo-
ohjausta Espoossa
2
352
Vastaukset
myös Hesasta, Vantaalta, ja Tuusulasta.
- tarkentaisin niin
"Ylinopeutta en ajanut ja jo n.100 metriä ennen risteystä valot vaihtuu punasille"
Tiellä on 50km/h rajoitus ja en ajanut edes sillä nopeudelle!
Että mistä kiireestä kirjoitetaan? Pysähdyin juuri hetkeä aikaisemmin huoltoasemalla, ei tuossa edes saa pysähtyä että kuinka hiljaa siis pitäisi ajaa?
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2316946IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its1383297- 1711765
Vihjeitä kaivatusta
Mitkä numerot liittyy sun kaivattuun? Osa puhelinnumeroa, kengännumero tai vaikka asuinpaikan koordinaatit (😊)701553- 701124
- 1051020
Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?6997Lieksa missä syy?
Kun viranhaltijat irtisanoutuu tehtävistä? Museonjohtaja irtisanoutunut. Sivistysjohtaja lähtökuopissa ja Lieksan Kiinte127923Martina Jeopardyssa
Telkusta tulee mainos ohjelmasta, missä vilahtaa Martina. Ai vitsi odotan sitä jaksoa, missä Martina on. Pääsee taas näy205894- 100846