ei mitään tekemistä. Elämä menee hukkaan.. Oikeesti, aamulla kun herään, menen nettiin FIFAn nettisivuille ja luen futis uutiset ja katson onko C. Ronaldosta ja muista hiton hyvän näköisitä pelaajista tullut uusia kuvia, ja sitten vain huokailen koko loppu aamupäivän.
Menisin ulos, mutta kenen kanssa ja mitä tekemään? Voisin pelata pihalla jalista, muttei veljeni tule mukaan (5 vuotta nuorempi kun mä, eli se on 14-vuotta). Kuten ehkä osasitte laskea, olen 19-vuotias. Kohta.. Ja nyhjötän yksin kotona. Jep jep..
Asun keskellä ei mitään joten ei kavereita ole kauheasti lähettyvillä. Tai jos on, niin yksi on poikakaverinsa kanssa (tyttö) ja loput porukoista (pojat) omien kavereidensa kanssa.
Säälittävää eikö vain? Kertokaa mitä voisin tehdä..
elämä valuu käsistä..
Ronalski
4
688
Vastaukset
- Don Rinkilä
Mikset lähtisi kalaan?
Nauti Auringosta.
Ota UV-säteilyä itseesi niin että nahka muuttuu Ronaldomaisen ruskeaksi, muttei aivan Pelemäisen mustaksi kuitenkaan.- Ronalski
en vaan osaa olla. äitini on kans silleen että ota aurinkoo, mutta haluaisin tehdä jotain. jotain millä ois merkitystä..
- raimie
Vielä sulla elämää jäljellä noin 60vuotta
- Ronalski
muttei 60 vuoden päästä ole mitään muisteltavaa.. :(
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois
Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie953443Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta33337Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää502353Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten762301Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!
Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut862266Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1392088Ranskan vasemmistojohtaja tunnustaa, että väestö on vaihtumassa
ja se on vaan hyvä asia hänen mielestään. Kyseessä siis Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon jonka puheet järkyt301847HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a364101844Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1161772Demarien sanoin kuvaamaton ahneus - Eveliina Heinäluoma vain yksi esimerkki
Mutta näin se on demari-eliitissä aina ollut, käytännössä siis nämä eliittiin kuuluvat ovat puhtaasti porvareita - Marin401605