Seuraava sukukokous

Tervetuloa seuraavaan sukukokoukseen Korkeasaareen Apinatalolle 16.7.2006 klo 13.00.

Suvun vanhin toimii puheenjohtajana.

Ps. Omat banaanit mukaan :)
2481
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tilaisuuden aluksi jeesus-simpanssi esitelmöi aiheesta kreationismin rappeutuminen. Tuon jälkeen poltetaan kokossa raamattuja ja veisataan virrestä Stairway to Heaven ensimmäinen ja toinen säkeistö.

Seuraavaksi Supille myönnetään Darwin-award ja taustalla helluntaiseurakunnan nuoret soittavat hanuria (Highway to Hell, A- ja B-osa).

Ohjelman vapaamuotoisen osan aluksi chillaillaan ja kerrotaan uskonnollisaiheisia vitsejä. Paikallisseurakunnat ovat ekumeenisessa hengessä järjestäneet paikalle oluet ja porsaat.

Jatkot pidetään ravintola Manalassa, jossa vapaaseurakunnan puolesta piikki auki pilkkuun asti.

Seuraavanä päivänä voivat kynnelle kykenevät kömpiä juhlahuoneistoon silliaamiaiselle (tarvittaessa korjaussarjoineen).

Äänestä

Kristinuskossa ei tarvita simpasseja.

Apinat ovat eläimiä ja oma lajinsa sillä pienikin lapsi tietää eron. Apina ei opi puhumaan mutta ihminen kyllä.

Tiedätkö, että usko asuu samassa paikassa missä rakkauskin?
Uskooko ateisti rakkauteen?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


tervetuloa : ) kirjoitti:

Tervetuloa seuraavaan sukukokoukseen Korkeasaareen Apinatalolle 16.7.2006 klo 13.00.

Suvun vanhin toimii puheenjohtajana.

Ps. Omat banaanit mukaan :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu