Huoria raiskattu

http://www.hs.fi/kaupunki/artikkeli/Monia prostituoituja raiskattu ja ryöstetty pääkaupunkiseudulla/1135220396429

Vai niin. Nainen odottaa reva levällään. Sitten homma muuttuukin raiskaukseksi. Eihän kyse ole alunperinkään mistään normaalista ihmisuhteesta, vaan kaksi vinksahtanutta ihmistä tapaavat.

Kaikki väkivalta, psyykkinen ja fyysinen, on väärin. Ryöstämninen on väärin myös.

Vaikea tapaus. Maalaisjärjellä ajatellen huoran sieluun jää pienemmät vammat, jos vammoja lainkaan, kuin normaalille naiselle.
8411
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

On kumma jos huoratkin joskus tekee talkoita tai osallistuu taksvärkkiin onhan sitä muutkin joskus talkoissa ilman tehnyt töitä ja jotkut firmat jakaa ensimmäisille asikkaille tuotteita ilmaiseksi niin kauan kun tavaraa riittää.
Miten toi huoran ammatti nyt sen kummenpi on jos joskus tulee takapakkia kun monet asikkaat jättää myös laskunsa maksamatta ja yrittäjät kärsivät kaiken nahoissaa näin se on jokaisella vai pitäisikö valtion alkaa huorille jotain korvauksia maksamaan toisten puolesta.

Äänestä

Raiskaus ei ole seksiä vaan väkivaltarikos!
Hallituksen raivokkaasti lietsoma huoraviha alkaa tuottaa tulosta: Nämä itseään muita parempina pitävät "arjalaiset" ryhtyvät pahoinpitelemään, raiskaamaan, tappamaan...
Näinhän kaava kulkee muissakin diktatuureissa joissa ryhdytään jotain kansanryhmää vainoamaan.
Balkanilla tästä on hyviä esimerkkejä riittämiin.

Äänestä

"Maalaisjärjellä ajatellen huoran sieluun jää pienemmät vammat, jos vammoja lainkaan, kuin normaalille naiselle."

Maalaisjärjellä ajatellen voisit vaikka hirttää itses. Idiootti.

Äänestä

Eikös tuo ole vähän niinku näpistys, otat palvelun, nuttet suostu maksamaan. Ehkei palvelu tyydyttänyt tai palveluntarjoajalla ei ollut antaa kuittia suorituksesta. Tiedä sitten.

Kuittia tarvitaan kuitenkin verottajaa varten. Käykö muuten ePassi maksutapana?

Äänestä
  • Maksu suoritettava aina etukäteen!
    Ehkä vakiosuhteessa toinen käytäntö?

    Äänestä

Järkyttävää..

Äänestä

kela maksaa matu ja matu..

Äänestä
  • En mä nyt oikein tajua. Huoraaminenhan on työ, miks puhutaan raiskaamisesta.
    Sitä vaan olen jo vuosia ihmetellyt, ettei thaihieromalaitokset suostu ottamaan asiakkaakseen musuja, ei edes Kelan rahasta.
    Jos kerran hieromalaitokset Suomessa hyväksytään, eikä poliisi niihin ole puuttunutkaan, niin ne on katsottava työpaikoiksi ja musutkin asiakkaiksi.

    1Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Helsingissä kirjoitti:

http://www.hs.fi/kaupunki/artikkeli/Monia prostituoituja raiskattu ja ryöstetty pääkaupunkiseudulla/1135220396429

Vai niin. Nainen odottaa reva levällään. Sitten homma muuttuukin raiskaukseksi. Eihän kyse ole alunperinkään mistään normaalista ihmisuhteesta, vaan kaksi vinksahtanutta ihmistä tapaavat.

Kaikki väkivalta, psyykkinen ja fyysinen, on väärin. Ryöstämninen on väärin myös.

Vaikea tapaus. Maalaisjärjellä ajatellen huoran sieluun jää pienemmät vammat, jos vammoja lainkaan, kuin normaalille naiselle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu