..älä pane lihapullaa kalsareiden taskuun.. se kerää nukkaa...
toteamus tämäkin
8
326
Vastaukset
- läppähousu
Kalsareiden 'taskuihin' ? Hyvon yllä?
- että...
... jos sulla on joku lihapullan näkönen sielä kalsareissa, niin se on kyllä jotain ihan muuta.... tai onhan se tietty voinu olla lihapulla...
- Matilda
kalsareissa taskutkin? Ja minkähän takia, jos on?
- pelimiehillä
on kalsareissaki taskut, saa pelata taskubiljardia aina ku huvittaa, yksin tai kaksinpelinä, vasen vs oikea. keppi toiseen käteen ja pallot toiseen. ;)
pelimiehillä kirjoitti:
on kalsareissaki taskut, saa pelata taskubiljardia aina ku huvittaa, yksin tai kaksinpelinä, vasen vs oikea. keppi toiseen käteen ja pallot toiseen. ;)
..ja sen takia tietysti.. myöskin..
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1651606
- 104931
- 75753
- 51635
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa17618ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40547Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..45498Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m159497- 26429
Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;188428
