Jukka ja muut

http://groups.msn.com/LonelyHearts

voisinko liittyä sinne vai onko se synti????
3206
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ei ole syntiä, mutta

älä tuhlaa aikaasi, apogyfien tutkimiseen
ja tunnemaailmojen liikutteluun, vaikka
uskon nimellä foorumi pyöriikin.

Äänestä
  • Ei apogryfeissä mitään vikaa ole,
    mutta miksi ei tutkita Raamatun sanaa,
    joka on rakentavaa ja tärkeetä?

    Äänestä

Olen mummon kanssa samaa mieltä. Nyt saa olla aika tarkkana mihin liittyy, sillä kauniidenkin, jopa kristillisiä ilmauksia käyttävien uusryhmittymien oppeihin saattaa sisältyä tarkoitushakuista eksytystä ja kristinuskon perussanoman sumuttamista ja jopa kieltämistä. Pitäytykäämme tuttuihin ja turvallisiin kristillisiin piireihimme ja ennenkaikkea Raamatun sanomaan pitäen kalliina Jeesuksen Kristuksen sovitustyön puolestamme!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mikä tämä on kirjoitti:

http://groups.msn.com/LonelyHearts

voisinko liittyä sinne vai onko se synti????

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu