Hei.kysyn voiko tämä lääke mahollisesti aiheuttaa ns.tunnekylmyyttä muistuttavan tilan?Ettei ikäänkuin tunteet pääse pintaan? onko mahdollista...?
Efexor Depot
75-150mg
41971
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
tunneherkkyyteen vaikuttaa ja lamaa muutenki. samalla lamaa myös ongelmia ?
tuolla aemmin on paljon juttuja efestä. kovasti suosittu on, kai suosituin hyötyvaikutuksiltaan.
Kun aloitin syömään kyseisiä lääkkeitä, tuntui kuin olisin ollut kärpänen, joka on liiskattu lääkekärpäslätkällä littanaksi. Ei tuntunut mikään missään ja tuli ikävä rakasta mielikuvitustani. Tunteet palasivat takaisin, kun olin syönyt lääkettä vähän pidempään. Ei masentanut ja lopuksi puhkesi mania ja siksi kyseiset lääkkeet ovat minulta nyt kielletty. Työkaverit ihmettelivät, että mitä sä oikeen syöt, kun olet niin iloinen ja pirtee ???
et seksi ei tuntunut miltään täysin mahdotonta saada orgasmia tai siemensyöksyä!!!Erikoinen lääke se ikäänkuin turruttaa helvetin pahasti!
eikä ole latistanut mun tunne-elämää tippaakaan. Tunnen olevani ihan oma entinen itseni, ainoastaan masennukseen sillä ollut erinomainen teho ja tietysti myös terapialla. Seksielämäkään ei ole kärsinyt Efexorista, päinvastoin kun masennus on helpottanut, niin seksielämäkin on parempaa.