Lopetin kesällä Diane Nova -e-pillerien syömisen, eikä minulla ole sen jälkeen ollut kuukautisia. Viimeisistä on nyt viisi kuukautta. Ehkäisy on pettänyt kahdesti sen jälkeen, mutta en usko enkä toivo olevani raskaana.
Onko toisilla kokemuksia, voiko e-pillerien lopettaminen sekoittaa kuukautiskierron puoleksi vuodeksi?! En ole laihtunut, joten alipainoisuudestakaan ei pitäisi olla kyse.
Onko toisilla kokemuksia, voiko e-pillerien lopettaminen sekoittaa kuukautiskierron puoleksi vuodeksi?! En ole laihtunut, joten alipainoisuudestakaan ei pitäisi olla kyse.
Vastaukset 3
Vanhimmat
aivan varma ettei ole mahdollista,että olet raskaana?Normaalisti ei kuukaitiset lopu tollatavalla.Kannattaa käydä lääkärin luona mahdollisimman pian.
Yritin myös lopettaa pillereiden syömisen, ja samantien loppui myös kuukautiset muutamiksi kuukausiksi, jonka jälkeen alkoi tulla jatkuvaa rusehtavaa vuotoa.. Aloitin uudelleen syömisen, jos vuoto loppuisi ja se auttoi, mutta ongelmana on se, etten halua syödä pillereitä enää.
oon kuullut että menkat voi loppua näin pimeän tullen kun joku hämärähormoni vaikuttaa ihmisiin, eri tavoin. Mulla ainakin kierto pitenee parilla viikolla joka talvi.