Loeysin warmuus-gummi paketin!

Aloitin aamula Juhnussiivojen teon amun koitteessa. Ullakko kaapista loeytyi paketti varmuus esineitäae. Ilmeisesti asunno edelisen omistajan tarve esine.
Voikone huoleta polttaa takka pesassae vai pitaeko ne toimittaa ogelma jate laitokseen?
Paketin kyljessa tksti parasta enne 25.06.-40.
Luja Warmuus-Gummi parasta suomalaista 1-laatua.
9422
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Jos ovat iskemättömiä, kaupaksi menee.

Äänestä
  • Kuin kupan hyllystae otettu. Paljonko tarjotaanko paljon?

    Äänestä

ihmeessä polta tai vie ongelmajätteisiin. Luulisin että tuollaiset täytyy toimittaa paikalliselle poliisiasemalla, pitäähän ullakolta löydetyt aseetkin ja muut murikat viedä sinne (kokemusta on). Tosin tuo lienee tarkoitettu puolustukseen, mutta kuitenkin...
Tai sitten säästät sen, etkä kerro kellekkään, ei sitä koskaan tiedä vaikka sitä vielä tarvittaisiinkin... (Noi parasta ennen teksit on ihan humpuukia ja markkinointikikka)

Äänestä
  • Poliisi asemalla selitetiin ettae asia ei kuulu eika naey viran omaisille on kuulema parempaakin tekemistae kuin kumi paketin kanssa naepraily.
    Olen jrkyttynyt!

    Äänestä

Toivottavasti, toivottavasti materiaali, toivottavasti materiaali on, toivottavasti materiaali on tyydyttaevaeae.

Hienoa, erittaein hienoa, on erittaein hienoa, taemae on erittaein hienoa.

Ei, ei nyt, ei nyt mitaeaen, ei nyt mitaeaen muuta.

Äänestä
  • siella? Slaperaine ihaili jako?

    Äänestä

Sido kumit toisiinsa köydeksi, kiinnitä toinen pää talon harjalle ja toinen pää nilkkaan.
Sitten vaan alas.
Benjihyppyjä helposti ja halvalla.
Muista mitoittaa köysi oikein ettei tule päänsärkyä.

Äänestä
  • laitan kumit taeytee kaasua ja rakennan ilma aluksen. Laitan kumeihi ilokaasua niin ei itketa vaikka kumi puhkeaisikin kesken ilma lennon!

    Äänestä

  • silminäkijä kirjoitti:

    laitan kumit taeytee kaasua ja rakennan ilma aluksen. Laitan kumeihi ilokaasua niin ei itketa vaikka kumi puhkeaisikin kesken ilma lennon!

    jos törmäät sillä taivaanlaivalla tikkaparveen!

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


silminäkijä kirjoitti:

Aloitin aamula Juhnussiivojen teon amun koitteessa. Ullakko kaapista loeytyi paketti varmuus esineitäae. Ilmeisesti asunno edelisen omistajan tarve esine.
Voikone huoleta polttaa takka pesassae vai pitaeko ne toimittaa ogelma jate laitokseen?
Paketin kyljessa tksti parasta enne 25.06.-40.
Luja Warmuus-Gummi parasta suomalaista 1-laatua.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu