onnistuuko helposti seuraava tuon siirtovakuutuksen suhteen... eli:
jos ostaisi autoa etelä-Saksasta ja ajelisi vähän lomamatkaa samalla Sveitsin suuntaan ja sitten Suomeen päin?
Taitaa olla siirtovakuutuksen näkökulmasta mahdoton ajatus??
jos ostaisi autoa etelä-Saksasta ja ajelisi vähän lomamatkaa samalla Sveitsin suuntaan ja sitten Suomeen päin?
Taitaa olla siirtovakuutuksen näkökulmasta mahdoton ajatus??
Vastaukset 6
Vanhimmat
vet ovat maailmanlaajuiset. Joitakin poikkeuksia tällä hetkellä kuten Irak, Afgansitan jne. mutta Sveitsi ei ole listalla.
Ovat voimassa Suomessakin, mutta kuljettajana pitää olla ulkomailla kirjoilla oleva. (Siis Suomessa ajettaessa)
Hyvää lomareissua!
pikaisesta vastauksesta.
Käyttäkää nyt ihmeessä sivun hakukonetta, niin ei tarvii montaa kertaa toistaa samoja asioita....
käytetään... kyllä, mutta joskus asioiden hakusanojen miettiminen ja tuo itse haku kestää piitkään, jotta että pienen laiskuuden vuoksi on hyvä kysyä suoraan asiasta.
Sekin onnistuu, suomalaisen vakuutusyhtiön kautta. Sovit etukäteen, että kun kaupan on Saksan maalla tehty, lähetät faxilla kauppakirjan ym. dokumentit vakuutusyhtiölle. Näin on sitten kaskokin voimassa
kiitosta, hyvä tietää tuo...