Mistä selville talon

Sisäpihallamme vastapäisessä talossa tehdään piharemonttia ja haluaisin saada selville kauan remontti kestää, ja kuinka monena loma-aamuna pitää vielä herätä klo 7 piikkaukseen. Onko olemassa jotain isännöitsijä-hakua osoitteittain vai mistäköhän moisen tiedon voisi saada?
6466
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Jos viittisit vaikka vilkaista ilmoitustauluun. pöllö.

Äänestä

jokaisessa kerrostalossa. Jos ei lappua löydy, niin
kysy joltain asukkaalta tai työmieheltä kuka
sitä taloa isännöi.

Äänestä
  • Ongelmana on se ettei rappuihin oikein pääse eikä näe kun ko. taloyhtiön raput on sisäpihalla, jota meidän puolelta erottaa 3 metriä korkea aita, ja kadun puolelta teljetty ajoportti. Toki voisin mennä kadulle odottelemaan niin kauan että ko. talon joku asukas tulee ulos mutta helpompihan olis jos pystyisi osoitteen perusteella etsimään isännöitsijän, senpä takia sitä täällä kyselen.

    Äänestä

  • oikein pääse kirjoitti:

    Ongelmana on se ettei rappuihin oikein pääse eikä näe kun ko. taloyhtiön raput on sisäpihalla, jota meidän puolelta erottaa 3 metriä korkea aita, ja kadun puolelta teljetty ajoportti. Toki voisin mennä kadulle odottelemaan niin kauan että ko. talon joku asukas tulee ulos mutta helpompihan olis jos pystyisi osoitteen perusteella etsimään isännöitsijän, senpä takia sitä täällä kyselen.

    ko, talon asukkaita,saatat joutua outoon valoon sen talon asukkaiden silmissä. Saatat saada siitä poliisin perääsi ja lähestymiskiellon ym. vaikeuksia. Odottele nyt vaan,kyllä se piikkaus aikanaan loppuu. Asut kaupungissa. Sinne rappuun sinulla ei ole mitään asiaa mennä.

    Äänestä

otat yhteyttä oman taloyhtiösi isännöitsijään, esität asian hänelle kohteliaasti ja pyydät häntä ottamaan selville kso asian.

Äänestä

*mistäköhän moisen tiedon voisi saada?*

Kyllä se tieto toimitetaan sinulle aamuhesarin mukana joka aamu klo 7 niin kauan kun remontti kestää. Tämä nyt vain on elämää, etkä voi sille yhtään mitään, joten hanki korvatulpat ja sopeudu tai muuta maalle.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


isännöitsijä? kirjoitti:

Sisäpihallamme vastapäisessä talossa tehdään piharemonttia ja haluaisin saada selville kauan remontti kestää, ja kuinka monena loma-aamuna pitää vielä herätä klo 7 piikkaukseen. Onko olemassa jotain isännöitsijä-hakua osoitteittain vai mistäköhän moisen tiedon voisi saada?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu