Aamulehdessä tänään

Uskonnon varjolla väkivaltaa. Entinen jehovan todistaja kertoo mitä on kokenut. Laitoin kirjoituksen jehovien palstalle. Saavat vähän nöyrrytystä.
5437
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Ja kaikki suomalaiset lyövät puukolla kaveriaan/ohikulkijaa humalapäissään ? Tai ryöstävät samassa olotilassa pankin/kaupan ...

Äänestä

siitäkö sinä nautit? Jo on sinullakin huvit.
Kirj. ei jehovan todistaja.

Äänestä
  • Joskus on hyvä saada turpaa. Kokea miltä se tuntuu, kokea ehkä nöyryytystä. Se saattaa pysäyttää ja saada miettimään. (olenko AJATUKSENI kanssa oikeassa)

    Nöyryyttä pitää löytyä, nöyristelyyn ei ole aihetta. Ei tarvitse kuin hyväksyä oma ja toisen ymmärtämättömyys.

    Nöyränä olo on mahdotonta, jos vastaukset on jo valmiina.

    Ps. Mä ite saan koht kovaa turpaan, sen oon ansainnu.

    Äänestä

  • No väkivaltaa ei sovi kaunistella.. ei vaikka siihen antaisi luvan itse Jumala kirjoissaan. (Koraanissa suositellaan naisen kurittamista... ja samoin raamattukin sisältää sen suuntaisia ohjeita kurittomien rankaisemiseksi ^^)

    Koittakaa jo tajuta ettei oo kiva olla se joka kärsii :D

    Äänestä

  • plää plää kirjoitti:

    Joskus on hyvä saada turpaa. Kokea miltä se tuntuu, kokea ehkä nöyryytystä. Se saattaa pysäyttää ja saada miettimään. (olenko AJATUKSENI kanssa oikeassa)

    Nöyryyttä pitää löytyä, nöyristelyyn ei ole aihetta. Ei tarvitse kuin hyväksyä oma ja toisen ymmärtämättömyys.

    Nöyränä olo on mahdotonta, jos vastaukset on jo valmiina.

    Ps. Mä ite saan koht kovaa turpaan, sen oon ansainnu.

    *Nyt tulee lämää!*

    Nöyryytys ja nöyryyttäminen on osa Herra kulttuuria jossa Palvotaan korkeassa asemassa olevaa.

    Sado ja kohta Maso? itseasiassa odotat nöyryytystä jotta voit itse kohta puoliin taas rankaista. xD

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kissa kirjoitti:

Uskonnon varjolla väkivaltaa. Entinen jehovan todistaja kertoo mitä on kokenut. Laitoin kirjoituksen jehovien palstalle. Saavat vähän nöyrrytystä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu