Verta Ihon alla

Ei mitään elämää suurempaa mutta kuitenkin..

Sormen nahka jäi kuntosalilla painojen väliin ja ilmeisesti verenpurkaus sisällä, noh en uskaltanut/pystynyt puhkaisemaan sitä salilla. Viikon ajan tuossa ollut tollainen musta täplä, noin luomen kokoinen. Eli parantuuko itsestään vai pitäisikö puhkaista?
25357
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kyl mä ainaki puhkasisin jo pelkästä mielenkiinnosta.

Äänestä

Minä menin kerran puhkaisemaan samanlaisen jutskan kämmenestä. Siitä vasta riesa syntyi. Sieltä tuli tietysti sellaista sinisen punaista verta, eikä sen jälkeen suostunut mennä itsellään kiinni. Parin viikon päästä oli pakko mennä terv.keskukseen. Ne ihmetteli siellä, kun ei ollut umpeutunut itsestään. Ottivat jopa koepalan kummajaisesta. Laittoivat tikit. Ei koepalassa mitään kummallista ollut, mutta kyllähän se uteliaasuus kävi kalliiksi. Melkein kuukauden pelasin käteni kanssa. Nyt saa mun puolesta olla, vaikka koko sormi mustana, enkä mene puhkomaan. Menisin sinuna mielummin terkkarille näyttämään, jos se sua vaivaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kiinnostunut^p kirjoitti:

Ei mitään elämää suurempaa mutta kuitenkin..

Sormen nahka jäi kuntosalilla painojen väliin ja ilmeisesti verenpurkaus sisällä, noh en uskaltanut/pystynyt puhkaisemaan sitä salilla. Viikon ajan tuossa ollut tollainen musta täplä, noin luomen kokoinen. Eli parantuuko itsestään vai pitäisikö puhkaista?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu