Kuusaanhovi paloi

Kuusaanhovin kartano Muolaassa on palanut poroksi. Syyksi epäillään tuhopolttoa. Näin kävi.
2353
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Aleksandra Kollontain lapsuusmaisemia. Pala Venäjän historiaa sekin. Raunioituu koko Karjala.

Vähänpä siellä kohta on mitään suomalaista saada takaisin tai edes nähdä.

Yhä vähemmän syitä edes käydä.

Pietari on kiinnostavampi kuin nuo pusikot. Samoin Petroskoi.

Äänestä
  • Varmaan Sergei/Igor/Vladimir yms (tai kaikki yhdessä) paleli kun Vodka oli loppunut kesken kesäjuhlien.

    Kokkoainekset olivat jo valmiiksi kasattu:
    http://pics.livejournal.com/mikasipura/pic/0005p6ky/g7

    Samassa sivustossa on myös kuva ehjästä rakennuksesta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Burning man kirjoitti:

Kuusaanhovin kartano Muolaassa on palanut poroksi. Syyksi epäillään tuhopolttoa. Näin kävi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu