Lähiomaiseni kuoli keväällä sairaalassa yöllä sydänpyshdykseen.Elvytys ei auttanut ,koska sydänpysähdys huomattiin liian myöhään.Olen jälkeenpäin saanut vihjeitä,että omaiseni tappoi
eräs sairaalan hoitaja tukehduttamalla ,eli painamalla tyynyä naamalle niin kauan että potilas tukehtui ja sydän pysähtyi.
Potilashuoneissa ei ole videovalvontaa ja hoitaja voi yöllä tappaa potilaita kenenkään huomaamatta.
Mielestäni sairaaloiden kaikkiin huoneisiin pitäisi asentaa valvontakamerat,jotka nauhoittavat
kaikki hoitajien tekemiset huoneissa.
Sairaaloissa on työssä sarjamurhaajia hoitajina.
Siitä olen täysin varma.
Hoitajat tappaa potilaita
23
1245
Vastaukset
- toi on?
Kyllähän se tiedetään. Nykyäänhän sairaanhoitajaopiskelijat pakotetaan psykopaattitesteihin, ja opiskelemaan pääsevät parhaat psykopaattiarvosanat saaneet.
On muuten hyvä rahastusbisnes niille huuhaa-psykopaattianalyysifirnoille, jotka noita testejä pyörittää.- Excalibur
Perustuuko esittämäsi tietoon?
Saattaa muuten ollakin niin,että humaanit ja liian viisaat ihmiset karsitaan tietyistä opiskelupaikoista ja työpaikoista soveltuvuustesteillä pois.
- hoitoon
Kylläpä oli sellaista tekstiä, että taidat olla itse ollut jossain psykiatrisessa latauksessa tai sitten olet omaan henkiseen tilaasi nähden katsonut liian paljon (ja liian jännittäviä) elokuvia. Tavallisen ihmisen pitäisi pystyä erottamaan tavallinen arki fiktiosta.
Häpeä kirjoitustasi, idiootti.- sairaaloissa
paljonko Suomessa on sairaanhoitajia? Niin paljon että heissä on pakko olla muutama sarjamurhaaja,
joka tappaa potilaitaan niin ovelasti,ettei jää kiinni.
Ulkomailla on jäänyt kiinni monia sairaanhoitajia ja lääkäreitä,jotka ovat ehtineet murhata jopa satoja potilaitaan ennenkuin ovat jääneet kiinni.
Suomessa ei VIELÄ ole jäänyt kiinni potilaita murhanneita hoitajia tai lääkäreitä,mutta pian jää,jos pystyn hankkimaan pitävät todisteet
mainitsemaani hoitajaa vastaan. - gje
sairaaloissa kirjoitti:
paljonko Suomessa on sairaanhoitajia? Niin paljon että heissä on pakko olla muutama sarjamurhaaja,
joka tappaa potilaitaan niin ovelasti,ettei jää kiinni.
Ulkomailla on jäänyt kiinni monia sairaanhoitajia ja lääkäreitä,jotka ovat ehtineet murhata jopa satoja potilaitaan ennenkuin ovat jääneet kiinni.
Suomessa ei VIELÄ ole jäänyt kiinni potilaita murhanneita hoitajia tai lääkäreitä,mutta pian jää,jos pystyn hankkimaan pitävät todisteet
mainitsemaani hoitajaa vastaan.Beverly Allit
Sarjamurhaaja, tappanut 4 ihmistä. Sairaanhoitaja joka kärsi Munchausenin syndroomasta, eli halusta tappaa tai vahingoittaa ihmisiä saadakseen huomiota. Sai 13 elinkautista tuomiota Nottinghamin hovioikeudessa vuonna 1993 tapettuaan 4 lasta ja hyökättyään yhdeksän muun ihmisen kimppuun. Hänen pidättämisensä johti laajoihin tutkimuksiin Lincolnshiren ja Nottinghamshiren sairaaloissa, sillä Beverly Allitin pelättiin sorkkineen potilaiden ventilaattoreita ja suonensisäisiä lääkityksiä. Bev on nyt Ramptonin pakkohoitolassa mielisairaiden rikollisten osastolla. - illi
gje kirjoitti:
Beverly Allit
Sarjamurhaaja, tappanut 4 ihmistä. Sairaanhoitaja joka kärsi Munchausenin syndroomasta, eli halusta tappaa tai vahingoittaa ihmisiä saadakseen huomiota. Sai 13 elinkautista tuomiota Nottinghamin hovioikeudessa vuonna 1993 tapettuaan 4 lasta ja hyökättyään yhdeksän muun ihmisen kimppuun. Hänen pidättämisensä johti laajoihin tutkimuksiin Lincolnshiren ja Nottinghamshiren sairaaloissa, sillä Beverly Allitin pelättiin sorkkineen potilaiden ventilaattoreita ja suonensisäisiä lääkityksiä. Bev on nyt Ramptonin pakkohoitolassa mielisairaiden rikollisten osastolla.pitelystä tuli tv-ohjelma tiistaina, juuri tästä Munchjotain-syndoomaa sairastaneista äideistä oli puolet sairaanhoitajia. Jäin miettimään.....
- A
...lievästi vainoharhasta txtiä...
hanki apua, mut älä sairaalan potilaille vaan itelles!! - Excalibur
Englantilainen pidetty ja laajalti arvostettu lääkäri Harold Shipman paljastui sarjamurhaajaksi noin puolisentoista vuotta sitten.Hänellä on uhreja (naispotilaita)mahdollisesti jopa lähes kaksisataa.
Suomalaisilla on tapana sanoa,että "ei meillä..."
Ei "meillä" pitänyt tapahtua itsemurhapommi-iskujakaan,kunnes...
Hoitajien suomessa tekemistä murhista en tiedä mitään.Varmuudella voin kuitenkin sanoa,että esimerkiksi vakuutusyhtiöiden(mm.kelan) asiantuntijalääkärit aiheuttavat mielivaltaisilla ja epäoikeudenmukaisilla ratkaisuillaan monille ihmisille suurta kärsimystä.Kuinka moni kaltoin kohdelluista on päätynyt itsemurhaan,sitä en osaa sanoa,mutta varmasti monille niin on käynyt.
Ovatko siis epäoikeudenmukaisia päätöksiä tarkoituksella tehtailevat asiantuntijalääkärit sarjamurhaajia? Mielestäni ovat. - Excalibur
Englantilainen pidetty ja laajalti arvostettu lääkäri Harold Shipman paljastui sarjamurhaajaksi noin puolisentoista vuotta sitten.Hänellä on uhreja (naispotilaita)mahdollisesti jopa lähes kaksisataa.
Suomalaisilla on tapana sanoa,että "ei meillä..."
Ei "meillä" pitänyt tapahtua itsemurhapommi-iskujakaan,kunnes...
Hoitajien suomessa tekemistä murhista en tiedä mitään.Varmuudella voin kuitenkin sanoa,että esimerkiksi vakuutusyhtiöiden(mm.kelan) asiantuntijalääkärit aiheuttavat mielivaltaisilla ja epäoikeudenmukaisilla ratkaisuillaan monille ihmisille suurta kärsimystä.Kuinka moni kaltoin kohdelluista on päätynyt itsemurhaan,sitä en osaa sanoa,mutta varmasti monille niin on käynyt.
Ovatko siis epäoikeudenmukaisia päätöksiä tarkoituksella tehtailevat asiantuntijalääkärit sarjamurhaajia? Mielestäni ovat.
Ps.Taas näköjään tekniikka ei kunnolla toimi.Yritetään nyt kolmannen kerran.- Excalibur
...selvyyden vuoksi.
EPÄOIKEUDENMUKAISIA PÄÄTÖKSIÄ TARKOITUKSELLA TEHTAILEVAT ASIANTUNTIJALÄÄKÄRIT ovat mielestäni sarjamurhaajia.Kaikki asiantuntijalääkärit eivät onneksi kuitenkaan kuulu tuohon ryhmään. - illi
Excalibur kirjoitti:
...selvyyden vuoksi.
EPÄOIKEUDENMUKAISIA PÄÄTÖKSIÄ TARKOITUKSELLA TEHTAILEVAT ASIANTUNTIJALÄÄKÄRIT ovat mielestäni sarjamurhaajia.Kaikki asiantuntijalääkärit eivät onneksi kuitenkaan kuulu tuohon ryhmään.se jotakin, jos kaikki kuuluisivat k.o ryhmään!!!!
- tapsa
minusta on aivan turha syyttää sairaanhoitajia siitä jos jonkun omainen kuolee sairaalassa sillä suurin syy on siihen jotta kunnat, kaupungit
taikka sairaan hoito piirit ei palkkaa tarpeeksi henkilökuntaa säästöjen maksimioinnin vuoksi sillä ei ole minkään laista mahdollisuutta taata sairaan hoitajilta täyttä työpanosta jokaiselle potilalle niinkuin aikoinaan ennen tätä hullun säästö buumia. ja se on yksinkertaisesti siinä jotta potilasta kohden pitäisi olla aikaa vähintään 8 tuntia/vrk ja tämä luku on nykyään vain n.vajaa puoli tuntia jotenka neuvoisin sinua kääntymään syytöksineesi aivan johonkin muuhun ja vaatimaan korvauksia hengen menetyksestäsi.ja siihen sulla on mahdolisuutta n.5000-20000.€ )(kuten huomaat haukut aivan väärää puuta nyt kun syytät sairaanhoitajia siitä tapahtuneesta. ja tähän ei tule muutosta jos kaikki ei vaadi sitä yksimielisesti. jotenka sairaala kuolemia tulee edeleenkin vaikka kuinka paljon siihen asti ja ne vain yleistyy enämpi kun joku alkaa perätä kansanterveys oikeeuksia jotta kaikille on taattava mahdollisemman täydellinen perusterveyden huolto ja palkattava lisää sairaan hoitajia vuoroa kohti jotta ne voi tehdä työnsä mahdollisemman hyvin jokaista potilasta kohden. ELIKKÄ NYTHÄN SULLA ON MAHDOLLISUUS NÄYTTÄÄ MIHIN SINÄ PYSTYT VAI ONKO SINUSTA SIIHEN LAINKAAN VAAN ONKO TÄMÄ SULTA PELKÄÄ VAAHTOOMISTA???? - tapsa.
minusta on aivan turha syyttää sairaanhoitajia siitä jos jonkun omainen kuolee sairaalassa sillä suurin syy on siihen jotta kunnat, kaupungit
taikka sairaan hoito piirit ei palkkaa tarpeeksi henkilökuntaa säästöjen maksimioinnin vuoksi sillä ei ole minkään laista mahdollisuutta taata sairaan hoitajilta täyttä työpanosta jokaiselle potilalle niinkuin aikoinaan ennen tätä hullun säästö buumia. ja se on yksinkertaisesti siinä jotta potilasta kohden pitäisi olla aikaa vähintään 8 tuntia/vrk ja tämä luku on nykyään vain n.vajaa puoli tuntia jotenka neuvoisin sinua kääntymään syytöksineesi aivan johonkin muuhun ja vaatimaan korvauksia hengen menetyksestäsi.ja siihen sulla on mahdolisuutta n.5000-20000.€ )(kuten huomaat haukut aivan väärää puuta nyt kun syytät sairaanhoitajia siitä tapahtuneesta. ja tähän ei tule muutosta jos kaikki ei vaadi sitä yksimielisesti. jotenka sairaala kuolemia tulee edeleenkin vaikka kuinka paljon siihen asti ja ne vain yleistyy enämpi kun joku alkaa perätä kansanterveys oikeeuksia jotta kaikille on taattava mahdollisemman täydellinen perusterveyden huolto ja palkattava lisää sairaan hoitajia vuoroa kohti jotta ne voi tehdä työnsä mahdollisemman hyvin jokaista potilasta kohden. ELIKKÄ NYTHÄN SULLA ON MAHDOLLISUUS NÄYTTÄÄ MIHIN SINÄ PYSTYT VAI ONKO SINUSTA SIIHEN LAINKAAN VAAN ONKO TÄMÄ SULTA PELKÄÄ VAAHTOOMISTA????PIENENÄ HUOMAUTUKSENA JOTTA HELSINGISSÄ ON PÄÄPAIKKA MISTÄ VOIT LÄHTEÄ PURKAMAAN SITÄ VYYHTEÄ.................!- kysyjä
murhaajaako ei pidä syyttää vaan hänen työnantajaansa? entä hänen vanhempansa? mitä jos pistettäisiin naapuritkin ihan varmuuden vuoksi syytteeseen? tiedät varmaan jo vastauksenkin.
- taisto
kysyjä kirjoitti:
murhaajaako ei pidä syyttää vaan hänen työnantajaansa? entä hänen vanhempansa? mitä jos pistettäisiin naapuritkin ihan varmuuden vuoksi syytteeseen? tiedät varmaan jo vastauksenkin.
sinä taidat olla pelkästään periaattellinen väittäjä
sillä et todellakaan halunnut ymmärtää mitä tarkoitin mokomakin.
mutta kerran tuole linjalle menit niin seuraava. jos työnantaja laimin lyö työturvalisuus normeja
ei kai SIITÄ VOI SYYTTÄÄ TYÖNTEKIJÄÄ JOKA VAIKKA HALVAANTUU NISKASTA ALAS`PÄIN???
TAIKKA JOS KOKKI LAITTAA MYRKKYÄ RUOKAAN SALAA JA TARJOILIJA TORJOILEE SEN ASIAKAALLE TIETÄMÄTTÄ MITÄ KOKKI ON TEHNYT VAIKKA SYÖJÄ KUOLEE NIIN EI TÄSSÄKÄÄN TILANTEESSA VOI SYYTÄÄ SITÄ TARJOILIJAA VAAN KOKKIA.
AIVAN SAMA TILANNE ON KERTOMASSANI SAIRAANHOITAJAN TAPAUKSESSA!!!!!!!!!!!!!
- Lolly
Minne tämä maailma on oikein menossa? Sairaalassa pitäisi olla auttava ja osaava henkilökunta, eikä mitään murhaajia!!
Olisi tosi hyvä juttu asentaa huoneisiin valvontakamerat, se olisi potilaiden kannalta hyvä. On se kumma, kun edes sairaalassa potilaat eivät ole enää turvassa.- mutta
miksi niitä kameroita ei jo ole asennettu.Tapahtuuko sairaaloissa kamaluuksia enemmän kuin osaamme edes kuvitella ?
- noh
Ja lääkkeitten yliannostuksellakin tapetaan. Ei mitään uutta.
- sisar hento valkoinen
Olipas kovia syytöksiä. Kun nyt olet asiastasi noikin varma että omaisesi murhattiin niin kai olet jo tehnyt rikosilmoituksen, murhaajahan on heti saatava kiiinni. Samalla varmaan voit itsekin ottaa pitemmän puoleisen rauhoittavan loman, tunnut olevan sen tarpeessa.
- sairaaloissa
Tutkin ensin itse niin pitkälle kuin pääsen ja vasta sitten jätän asian poliisille tutkittavaksi.
En ole vielä saanut sairaalasta kaikkia kuolemantapaukseen liittyviä papereita,joita olen sieltä pyytänyt,joten odotan niitä ja tutustun niihin perusteellisesti ja katson onko niissä ristiriitaisuuksia joista voi päätellä jotakin.
Minun on tiedettävä mitä kaikkea sairaala on omaiseni kuolemasta pannut paperille ,jota minulla on oikeus lukea, ennenkuin lopetan omat tutkimukseni
Minun on myös suojeltava sairaalassa työssä olevaa henkilöä,jolta sain vihjeen,että hoitaja
tappoi omaiseni.
Rikosilmoituksen ajankohta riippuu siitä saanko sairaalasta kaikki paperit mitä olen pyytänyt ja
todistavatko ne vihjeen antajan puheet todeksi
- niin
Tiedän yhden tapauksen, jossa ei kukaan kuollut, mutta siinä rääkättiin potilasta ja asetettiin hengenvaaraan. muistan jotain, että hänelle ei annettu tarpeeksi juotavaa tjsp. jolloin hän kärsi nestehukasta. tämä henkilö oli silloin jotain 80-90vuotta vanha. kun tämän vanhuksen omaiset saivat asian selville, niin he tietysti valittivat asiasta, ja he meinasivat myös kirjoittaa siitä jutun lehteen, mutta eivät tehneet sitä, koska mihin sen vanhuksen olisi sen jälkeen voinut laittaa ja joka kerta kun he kävisivät siellä vanhainkodissa/sairaalassa, niin he olisivat tavallaan kuin vihollisia ja huonoissa väleissä kusipäähenkilöstön kanssa. vaikea tilanne tavallaan..
- tilaa uusille vanhuksille
Tiedän tapauksen,jossa vanhukselle aiheutettiin sairaalassa keuhkokuume pitämällä ikkunaa auki talvella vanhuksen sängyn vieressä ja samalla vanhuksen peittoa käytiin joka päivä puistelemassa ulkona.Eli vanhus kylmettyi sai keuhkokuumeen ja kuoli.
Tämä on hyvin yleistä vanhusten murhaamista koska niin halutaan tehdä tilaa uusille potilaile.
Vanhuksille aiheutetaan keuhkokuume,joka tappaa heikon vanhuksen lähes aina. - Excalibur
tilaa uusille vanhuksille kirjoitti:
Tiedän tapauksen,jossa vanhukselle aiheutettiin sairaalassa keuhkokuume pitämällä ikkunaa auki talvella vanhuksen sängyn vieressä ja samalla vanhuksen peittoa käytiin joka päivä puistelemassa ulkona.Eli vanhus kylmettyi sai keuhkokuumeen ja kuoli.
Tämä on hyvin yleistä vanhusten murhaamista koska niin halutaan tehdä tilaa uusille potilaile.
Vanhuksille aiheutetaan keuhkokuume,joka tappaa heikon vanhuksen lähes aina.Suomi on kaksinaismoralistinen ja tekopyhä maa.
Järkevää ja kiihkotonta keskustelua ei esimerkiksi eutanasiasta täällä voi käydä.
Samanaikaisesti kuitenkin valtion ja kuntien toimesta ihmisiä murhataan leikkausjonoihin.Sairaita ja väsyneitä ihmisiä murhataan myös huonolla ja epäoikeudenmukaisella kohtelulla mm.KELAN ja mielenterveyspalveluja tarjoavien(tarjoamattomien)hoitopaikkojen toimesta.Myös oikeusjärjestelmän epäoikeudenmukaisuus ja toimimattomuus johtaa moniin kuolemantapauksiin ja murhenäytelmiin vuosittain maassamme.
Suomessa ollaan siinä pisteessä,että yksilön oikeuksia ja elämää ei yhteiskunnan taholta juurikaan kunnioiteta.Yhteiskunnassa vallitsevat arvot siirtyvät tietysti ennemmin tai myöhemmin aina yksilötasolle jossa ne ilmenevät mm. ihmisten lisääntyneenä itsekkyytenä,piittaamattomuutena ,väkivaltana jne.Yhteiskunnan koventunut arvoilmapiiri on myös suurin syy suomessa huonoon yleiseen henkiseen ilmapiiriin ja mm.korkeisiin itsemurhalukuihin .Suomalaiset voivat kiistatta sankoin joukoin henkisesti pahoin(n.500000 käyttää säännöllisesti masennuslääkkeitä),mutta eivät suinkaan geenien ,"kansanluonteen" tai ilmaston takia.
Helsingissä ongelmat näkyvät tänäpäivänä erittäin selvinä ja kärjistyneinä verrattuna muihin suomen kaupunkeihin.
Jos yksilö kokee ,että häntä ja hänen oikeuksiaan ei kunnioiteta yhteiskunnan(mm.oikeuslaitoksen, sairaaloiden ja viranomaisten yleensä)taholta,niin väistämättömänä seurauksena on moraalin yleinen heikkeneminen kaikkialla.Yhteisön moraalista (moraalittomuudesta)tulee yksilön moraalia/moraalittomuutta.
Tärkeä ilmapiiriin vaikuttava seikka ovat myös kasvaneet tuloerot,jotka ovat suoraa seurausta harjoitetusta politiikasta.Suuri osa kansaa elää lähes nälkärajalla.Suurin ongelma ei ole suinkaan se,että jotkut tienaavat paljon vaan se,että suuri osa kansalaisista elää köyhyysrajalla.Suomalaiset noin yleisesti ottaen tuskin ovat sen kateellisempia kuin mitkään muutkaan maailman kansat.Pahoinvointi tietysti ilmenee myös kateutena.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 783190
- 492400
- 322117
Sinkkujen kommentti järkyttävään raiskaukseen
Mikä on kommenttisi tähän järkyttävään raiskaukseen? https://www.is.fi/uutiset/art-2000011204617.html Malmin kohuttu sa4812112- 1371879
Ryöstö hyrynsalmella!
Ketkä ryösti kultasepänliikkeen hyryllä!? 😮 https://yle.fi/a/74-20159313301752- 311745
Sukuvikaako ?
Jälleen löytyi vastuulliseen liikennekäyttäytymiseen kasvatettu iisalmelainen nuori mies: Nuori mies kuollut liikenne101569Joskus mietin
miten pienestä se olisi ollut kiinni, että et koskaan olisi tullut käymään elämässäni. Jos jokin asia olisi mennyt toisi51310Hyvää yötä
Söpöstelen kaivattuni kanssa haaveissani. Halaan tyynyä ja leikin että hän on tässä ihan kiinni. *olet ajatuksissani61264