Stadissa liikkuu tuskaisen

"ihmisiä", mistähän johtuu moinen ilmiö?

Onko stadilaiset vaipuneet synkkyyteen?
7399
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Kauneus on katsojan silmissä. Näköjään niin myös tuska :) Hae mielialalääkkeitä, niin et näe asioita noin synkästi :)

Äänestä
  • sehän on SAATANANPALVOJAKIN!

    Äänestä

  • keksii kirjoitti:

    sehän on SAATANANPALVOJAKIN!

    En tiedä, miten mikes tähän liittyy, mutta samanlainen huru-ukko se on kuin Hitman/Kurgankin. Nuo höyrypäät näkevät demoneita joka paikassa, vaikka pahimmat on niiden sisällä, valheen ja väkivallan demonit.

    Äänestä

Synkkyyteen on selvä syy. Kesälomakausi on alkanut ja Stadissa näkyy reuhupuntteja yli sietokyvyn.

Äänestä
  • niittinaama, mustakaapu, riikinkukko kuosissa?

    Äänestä

Helsinki on kiva paikka vierailla mutta ei asua.

Johtuu nimittäin Helsingin kaupunkisuunnittelusta. Siinä ei ole otettu tarpeeksi huomioon kaupunkilaisten viihtyvyyttä. Liian vähän puita, puistoja ja muuta.

En muuten ymmärrä miksi makkarataloa ei voida "korjailla". Jos näkisitte millainen talo aikoinaan purettiin makkaratalon tieltä ette uskoisi silmiänne. Oli varmasti kymmenen kertaa hienompi.

Äänestä

vaarassa, sehän on puukirkko!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


näköisiä kirjoitti:

"ihmisiä", mistähän johtuu moinen ilmiö?

Onko stadilaiset vaipuneet synkkyyteen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu