Mitäs ajattelette siitä, jos jonain päivänä Pistepirkko on sheriffinä tällä palstalla? Hakemus ainakin oli niin kivasti muotoiltu, että se saattaa hyvinkin napsahtaa meikäläiselle. Aika paha, vai mitä... Keskustelu ainakin tulee olemaan vilkasta...
Hain sheriffiksi
...
201261
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
tosin sheriffillä täytyy olla puoli vuotta rekisteröity nimimerkki :-)
Luultavasti puolen vuoden sisällä saat takaisin oikeuden häiriköidä Helluntailaisten sivustossa etkä ole enää kiinnostunut ortodoksiasta.
Ehkä ne tekee mun kohdalla poikkeuksen.
Pidätkö ilmestyskirjaa jonain käsikirjanasi vai? Tyyliin: hetkinen, mitäs pitäisikään tapahtua seuraavaksi, jotta nämä kirjoitukset pitäisivät kutinsa.
Näittekö! Siinä se pahalainen taas kökötti olalla ja taas lähti ilkeä viesti. Anteeksi pistepirkko. Se oli minulta taas hyvin ilkeä kommentti. Oikeasti sinä olet minusta täällä parhaimmillaan jo oikein hauskakin vieras. Yllätyitkö? (siis parhaimmillaan.) Onnea hakemuksellesi. Eikös ne villissä lännessäkin tehneet kovimmista pyssysankareista aina sheriffejä. Ehkä sinusta tulee peacemaker hiukan mukavemmassa mielessä kuin, mitä sillä villissä lännessä tarkoitettiin. :)
Olen Päärynä, Olen keltainen Appel-Siini!
toivon, ettei kukaan sen ainoan oikean kirkon jäsen ole noin yltynyt pilkkaamaan minua... Hyvin raukkamaista ja osoittaa huonoa makua kirjoitajalta.
on vikistä oikeasta kirkosta mitään, kun näillä näkymin oikealla kirkolla ja sen jäsenillä tarkoitat vain helluntaiseurakuntaa. Ainakin, jos loogisesti on lukenut viestejäsi ja niitä loogisesti tulkitsee.
Ja turha sinun on vikistä yhtään muustakaan yhtään mitään.
Minähän olen Jumalan lapsi. ei uudestisyntyneiden kristittyjen tarvitse vikistä. Me voimme olla luottavaisia Jumalastamme ja siitä, mitä Hän on sanonut. Minähän vain olen kertonut, mitä Jumalamme sanoo sanassaan. Todistatte vain suuttumisellanne, että minä olen oikeassa.
ja nimeni on Siiri.
Olen aina oikeassa,
kolossani pienessä ja soikeassa.
Oikeauskoisista en tykkää,
koska niiltä liikaa vaikeata tietoa lykkää.
Minulle muutama naseva hokema riittää,
enkä ymmärrä, miksi oikeauskoiset eivät osaa hokemista kiittää.
Haluan olla iloinen hippelihiiri,
vaikkei sanani kovin kauaksi kiiri.
kun lentelet noin korkealla. Sinähän kehut olevasi jo enkelien yläpuolella. Toivottavasti totuuden valo ei sokaise sinua kokonaan sitten, kun sen lopullisesti saavutat.
Niin, minä ihan oikeasti kaduin ja kadun ilkeää kommenttiani ja halusin välittää pienen anteeksipyynnön. Harmi jos se ei kelvannut. Pyydän nyt kuitenkin uudelleen anteeksi ilkeästä kommentistani. Ei viitsitä enää enempää tapella täällä, eiks niin :) Omalta kannaltasihan voit katsoa tehneesi voitavasi: "ne menee näköjään vaikka mieluummin helvettiin, kunhan ne saa mennä sinne ortodokseina", sinähän voit ajatella meistä niin. Voithan samantien lukaista puolestamme pienen esirukouksenkin, että Herra armahtaisi noita ymmärtämättömiä. Minäkin lupaan lukea pienen esirukouksen sinun puolestasi. Ennen kaikkea, ei jakseta enää riidellä täällä, eihän. :)
Eihän täällä mitään hakemusta ole?
Suomi24 > Keskustelu -tasolla on aivan sivun alareunassa linkki, jolla pääsee hakemaan jonkun palstan Sheriffiksi. Sieltä löytyy myös ohjeet ja tasovaatimukset. Kuka tahansa voi hakea, mutta varmaankin Suomi24 valkkaa sitten parhaat päältä.
Jännää odottaa, miten kolmipistepirkon käy.
Ajattelin vain hiukan pilailla. On minulla parempaakin tekemistä kuin istua moderoimassa jotain palstaa. Ajattelin vain kokeilla, että minkälaisia reaktioita tulee. Anteeksi kovasti.
vetää fiksuja johtopäätöksiä yhdestä ja toisesta asiasta. Ja häipyä hevon kuuseen tältä palstalta.
Edelleen suosittelen sinulle kotipalstaksi huuhaata, tämä palsta kun ei tyydytä sitä osiota mitenkään.
Miten oikeauskoinen puhuu tuollaisia toisin ajatteleville?
Ongelmiesi syy löytyy lähempää, kuin olet koskaan kuvitellutkaan.
vastuussa omista sanoistaan. Hän voi sanoa mitä tahansa, mutta joutuu siis itse siitä vastaamaan.
Jos minä oikeauskoisena sinulle sanon jotain niin älä vieritä siitä syytä kaikkien muitten oikeauskoisten päälle.
Ja edelleen totean, että - viitaten aiempaan kirjoitteluusi - sinun on ihan turha väykytellä oikeauskoisista tällä palstalla, koska et meitä pidä oikeauskoisina, muuten kuin kettuilumielessä.
"sinun on ihan turha väykytellä oikeauskoisista tällä palstalla, koska et meitä pidä oikeauskoisina, muuten kuin kettuilumielessä."
Voihan joku yhtä hyvin olla pitämättä vaikka punaista punaisena ja kutsua sitä vihreäksi, paitsi kenties kettuilumielessä.
(Mutta jos haluaa välttyä pöpien kirjoihin joutumiselta, kannattaa ehkä tarkistaa sanojen merkitykset esim. sanakirjasta.)
"En oikeasti hakenut. Ajattelin vain hiukan pilailla."
Jeesusko opettaa valehtelemaan?