Onko teistä paljon jos 16v poika 183cm ja 66kg nostaa penkistä 55-60kg ja vetää 20 leukaa onks se paljo vai vähän?
Vahvako?
Kysyjä
121649
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
vittu en tiedä
mitä oot itse mieltä? oisko jotain syytä nostaa penkistä enemmänki?
entä mites mave ja kyykky? (mitäs ne sellaset on???)
20 leukaa on hyvä jos ei "pumppaa" vartalolla vauhtia, vaan vetää kädet suoriksi ja vartalo "suorana".
Penkkituloksesi on ikäiseksi ihan ok.
En pumppaa leuoissa vaa vedän käsillä
Jos oot tosiaan 183 senttinen järkäleenalku, niin 20 leukaa on kyllä aikamoista, kokeeks voisit laittaa selkärepun selkääs ja sinne 10 kilon painon, jos silti menee kymmenisen, oot tosi rautaa.
Penkiltä kun nostaa oman painon, niin on aina kova jätkä.
Siis yksi toisto vain, niin saisit varmasti pienellä harjoittelulla enemmänkin. Itse saman ikäisenä ja saman kokoisena nostin penkistä muistaakseni 70kg, vaikka treenasin ihan harrastuspohjalta ilman kummempaa ohjelmaa kerran, pari viikossa.
Itse nostin 72,5 penkistä pari vuotta sitten kun olin 17v 162cm 52kg..ja treenasin 2-3 kertaa viikossa....eli jos ei edes omaa painoa nosta, niin ei se kovin hyvin ole.
20 leukaa on aika hyvin..
Sun haukkarit on kohtalaises kunnos, ku jaksat 20 leukaa , mutta ojentajasi ja ne lihakset jota tarvitset penkkiin on aika rappiolla. Kyllä vähintään 183senttisen pitäis nostaa palttiarallaa 77kg!About!
no et todellakaan oo vahva vaan löysä kun
mikä!!!mä oon 14 ja nostan 110 penkistä
ja veän helposti 20 leukaa!!!
No ihan ok! ite oon 178cm 55kg ja penkistä irtoo 75kg 7 kuukauden 2 kertaa viikossa jälkeen! leukoja menee 17 ihan alaalta
...ihan ajatuksen voimalla - iliman reeniä!
oon vaan 12 vee. Pituus 168 ja paino 55.
Leukoja menee 24,penkistä 63 kg.
Oonko ees vahva??