milloin Israel, tuo oikeamielisten maa pahan keskellä, aloittaa suurhyökkäyksen palestiinalaisia koiria vastaan ja liiskaa ne lopullisesti. Kyllästyttää nuo jatkuvat uutiskuvat kiviä heittelevistä ja omatekoisia raketteja ammuskelevista elämän vihollisista. Olisi jo aika saada lopullinen ratkaisu asialle. Ihan tässä kämmenet hikoaa jännityksestä. Täytyy hakea pari sixbägiä ärrältä, että on kivempi seurata tuota suoraa maaottelua telkkarista. Sääli, etteivät näytä hidastuskuvia huippuosumista.
Odotan oikein innolla
USA diggari
3307
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
summittaisesti siviilien asuma-alueille on niin saatananmoista sikamaisuutta, että Israelilla on täydet oikeudet käyttää kaikkia keinoja ammuskelijoiden kiinnisaamiseksi tai tappamiseksi.
Tässäkin se taas nahdään, miten Israel luokitellaan hyökkääjäksi ja palestiinalaiset viattomiksi uhreiksi.Ilman raketti-iskuja ja kahviloiden itsemurhapommituksia Israelilla tuskin olisi syytä tunkeutua Gazaan ja rakentaa suojamuureja, mutta heidän yksinkertaisesti on tehtävä asialle jotakin.
Valtion on suojeltava omia kansalaisiaan keinolla millä hyvänsä.
Harvinaisen hyvin sanottu. kyllä mielestäni on täten oikeutettua, että Israel kylvää summittaisesti siviilien asuma-alueille kranaatteja yms. projektiileja.
Ajatuksena vähän sama kuin, että laitetaan Tiikeri häkkiin ja sitten, kun se puraisee kalterin välistä häkkiin työnnettyä kättä, aletaan parkua ja syyttää Tiikeriä ilkeämielisestä ja sikamaisesta toiminnasta.
mitä isompi pommi - sitä pitempi rauha