En oikein tiedä mihin osioon tämä kuuluisi, mutta ongelma on tämä:
Vaihdoin Nissan Sunny merkkiseen autooni uudet iskarit ja jouset eteen. Entiset iskarit oli öljyllä ja nykyiset kaasulla.
Kaikki sujui hyvin enkä mielestäni tehnyt ihmeempiä virheiä, mutta nyt ohjauksesta on tullut melkoisen jäykkä ja puoltaa julmetusti vasemmalle sekä ohjauspyörän asento on muuttunut. Muuten ajettavuus sinänsä parantui huomattavasti, mutta silti kiinnostasi tietää mikä helvatta voi aiheuttaa nuo edellä mainitut ongelmat? Itse mietin, että onkohan sen iskarin yläpään kiinnityksen momentilla jokin vaikutus ohjauksen jäykkyyteen?
Nissani puoltaa vasemmalle
4
405
Vastaukset
- jotain,
esimerkiksi kääntölaakerin tai jotain siihen kuuluvaa. Jos siinä nyt McPhersonit on, en tiedä kun ei ole noita riisikip.. sori siis nissaneita tullut tutkailtua.
- Orps...
Jep. McPhersonit ovat.
Muistan kyllä ihan selkeästi laittaneeni tuon laakerin sinne, mutta voikohan olla, että se on kulunut? hmm...
Ihmetyttää vain, että ennen remonttia meni viivasuoraan. - että,
Orps... kirjoitti:
Jep. McPhersonit ovat.
Muistan kyllä ihan selkeästi laittaneeni tuon laakerin sinne, mutta voikohan olla, että se on kulunut? hmm...
Ihmetyttää vain, että ennen remonttia meni viivasuoraan.jos iskarit ja jouset on vaihtkunnossa niin kyllä laakerikin on finaalissa. Nimittäin yleensä on päinvastoin että ensin menee laakeri jopa pariinkin kertaan ennenkuin iskarit tai jouset on finaalissa.
Laakeri kumeineen ei maksa kuin kympin pari.
nelipyörä suuntauksessa, totennäkösesti helpottaa.
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1311756
Miksköhän mä oon tuolla
Joskus antanut ymmärtää että olisin sun rinnoista pelkästään kiinnostunut 😂😁🤭 ja sä säikähdit että koskisin ilman lup161482Heti kun luomisen motiivi tuli esiin - se haisi RAAMATULLISELTA TARINALTA ISOISÄSTÄ, JOLLA ON PARTA
Pinnalliset käsitykset korkeammasta Todellisuudesta Heti kun luomisen motiivi tuli esiin - se haisi RAAMATULLISELTA TAR3291022- 611000
J miehestä oikeaa
Nimeä ei voi tänne julkaista mutta kannattaa olla varuillaan jos ”aistit” auki t nainen90894- 66851
- 1780
- 46761
Kysyit firman bileissä..
.. että tulisinko luoksesi yöksi... Oliko se vain heitto. Mitäs jos olisin tullut? Naiselta9691Miksi Suomessa uskotaan Usan kanssa tehtyihin sopimuksiin
Kaikki viestit Usan suunnasta on ollut jo pitkän aikaa sen kaltainen että muiden liittolaismaidenkin sotilaallista autta62668