mul on ongelma ton keskivartalon röpöjen kans.jalat on ihan ok,mut röpöjä en saa millään pois.yritän saada vähän massaa jalkoihin ja pepun nätiksi,mut se kaikki massa leviää massuun ja kantokahvat suurenee.mitä teen?
miten ihmeessä...
vaaka
6331
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
toimiiko rotaatiokone röpöihin?
Jos nut röpöt on makkaroita vatsan seudulla, niin... Tätä on jauhettu joka viikko tällä palstalla, maha ei pienene vatsoja pumppaamalla, vaan kuluttamalla kaloreita.
Kuluuhan vatsojakin tehtäessä energiaa, mutta niin vähän ettei rasva lähde.
Ja jos sulla on jalat kunnossa, eli treenaat jalkoja kunnolla, niin vika täytyy olla ruokavaliossa, jalkatreeni kuluttaa sen verran.
jos vaihdan ruokavalioo,laihdun ja se kaikki lähtee kaikist muist paikoist ku massust ja seläst,mitäs siihe sanot
muuten oon melko laiha(nyt alkaa kyllä lihakin ksavaan), mutta mahassa löytyy kyllä. ala nyt sitten laihikselle niin maha on suhteessa yhtä iso ku ennenkin, mutta muuten on entistä laihempi prkl
koht tää mun juttu paisuu niin ettei erota pyllyä mahasta,hehee.
Eli kun rasvaa poltetaan tarpeeksi kehosta pois, niin kyllä se lähtee sieltä mahastakin pois. Se riippuu geeneistä, mihin se kroppa sitä rasvaa kerää ja mistä se lähtee viimeisenä pois. Joillain ihmisillä rasva kerääntyy tasaisesti koko vartaloon, mutta yleensähän miehillä se tulee vatsaan ja naisilla sinne peppu- ja reisiosastolle.