Posti kulkee kun kusti polkee!

Tai ainakin ennen nykyään ei enään kusti polje
mutta posti kulkee mikä on tietysti pääasia.

http://img125.imagevenue.com/img.php?image=46351_Posti_kulkee_260lo.jpg
2138
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kyllä taitaa olla heikko yleiskunto
postinjakajilla nykyään kun ei enään fillaroida
jakseta.

Äänestä
  • Postillahan oli näitä sähköautoja käytössään. Vai onko sähkö jo niin kallista, ettei postiauto kulje sähköllä ?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sempron kirjoitti:

Tai ainakin ennen nykyään ei enään kusti polje
mutta posti kulkee mikä on tietysti pääasia.

http://img125.imagevenue.com/img.php?image=46351_Posti_kulkee_260lo.jpg

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu