Käytettyjen

Kuka tietää/arvaa paljonko käytettyjen autojen hinta putoaa syksyyn mennessä, ennen autoveron poistumista!
20 vai 50 %
2745
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Uudempien käytettyjen hinnat putoaa 25-35%.

Vanhempien käytettyjen hinnat (vuosimalli noin 1998 tai vanhempi) hinnat putoaa 35-55%).

Hinnan pudotuksessa on eroja eri kokoluokkien välillä. Pienempien hinnat laskevat suhteessa vähemmän kuin suurempien hinnat. Myös automerkkien osalta hintojen pudotuksessa on vaihtelua. Niiden merkkien hinnat laskevat enemmän, joihin ei tähän mennessä ole vielä suuremmin kohdistunut tuontiautojen vaikuttama hintaeroosio (esim. japanilaiset valtamerkit).

Äänestä

Mistäs tuommoista tietoa löytyy?
Ei kai omasta hatusta...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hintaromahdus ??? kirjoitti:

Kuka tietää/arvaa paljonko käytettyjen autojen hinta putoaa syksyyn mennessä, ennen autoveron poistumista!
20 vai 50 %

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu