Olen ajatellu

lopettaa tupakanpolton kun tuo tupakkayskä vaan pahenee, nytki olen köhiny koko aamun..mutta millä tavalla siitä pääsis helpoimmin eroon?
Olen lukenu jostain että vaan muutama prosentti pystyy sen lopettamaan kokonaan, on vaikeempi päästä eroon kuin heroiinista!
Hohhoijaa..on sitä hullu kun on koskaan alottanukkaan kärryyttämisen:(
8531
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

..oma mielipiteeni on.. paheita kohtuudella.. kohtuudella..

Äänestä

Juu, määkin luin jostain että, nikotiini on fyysiseltä riipuvuudeltaan kovin kaikista. Tai en mää tiä kaikista mutta siinä tutkimuksessa oli mukana, heroiini, kokaiini, amfetamiini, kofeiini, alkoholi ja mari & juhana. Tupakassahan ne varalliset aineet ovat muut aineet kuin sen ensisijaisesti riipuvuuden tekevä nikotiini, siksi nikotiinipurukumi tai nuuska (saa lailisesti ostaa ja tuoda maahan ruotsinlaivalta) tai vastava voisi auttaa. Useimmat eivät pysty kohtuudella polttelemaan. Joko tai sitten ei, ainakin jos nikotiinistä halutan eroon. Olin itse 13 kuukautta ilman mut sitten kerran oluen eräässä pummasin kaverilta, ja se oli menoa taas!

Äänestä

puolella ei kannata ajatella, sitä minä vain ajattelin..luulin ainakin, ajatelleeni :)

Äänestä

...syöpää. Polttelin paperosseja nelisenkymmentä vuotta ja sitten lopetin.

Äänestä
  • minäkin pelkään, äiti kuoli keuhkosyöpään mutta silti vaan polttaa kärryyttelen että korvista savu nousee! On se vaan niin riippuvuutta aiheuttavaa tuo tupakka että sitä ei sellainen ihminen usko joka ei koskaan ole polttanut!
    Täytyy tässä nyt itteesä motivatioida nyt tään kesän aikana niin jos syksyllä lopettas...

    Äänestä

  • Anelma kirjoitti:

    minäkin pelkään, äiti kuoli keuhkosyöpään mutta silti vaan polttaa kärryyttelen että korvista savu nousee! On se vaan niin riippuvuutta aiheuttavaa tuo tupakka että sitä ei sellainen ihminen usko joka ei koskaan ole polttanut!
    Täytyy tässä nyt itteesä motivatioida nyt tään kesän aikana niin jos syksyllä lopettas...

    se loppuu aikanaan............

    Äänestä

  • Hyvinmenee kirjoitti:

    se loppuu aikanaan............

    ..se aikanaan loppuu se tupakointi, tuskin sitä tuolla toisella puolella tarvii enään kärryytellä..ja onko siellä tupakkaakaan..:)

    Äänestä

kun jättää sytyttämättä sen tupakan,,,niin minä tein 16v sitten,,,ja on pitänyt...

Äänestä

Ketjusta on poistettu 19 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anelma kirjoitti:

lopettaa tupakanpolton kun tuo tupakkayskä vaan pahenee, nytki olen köhiny koko aamun..mutta millä tavalla siitä pääsis helpoimmin eroon?
Olen lukenu jostain että vaan muutama prosentti pystyy sen lopettamaan kokonaan, on vaikeempi päästä eroon kuin heroiinista!
Hohhoijaa..on sitä hullu kun on koskaan alottanukkaan kärryyttämisen:(

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu