Kertoisitteko onko 2,7TDI Terranossa normaalia jakopään remmiä vai onko siinä ketju tai hammaspyörästö mitä ei tarvitse koskaan vaihtaa??
Nissan Terrano 2,7TDI Jakopää
9
5383
Vastaukset
- Epeli.
sen kyllä,kun avaat venttiilikopan.
- jferjdnkjd
Kaikki Nissanit ovat ketjukoneita. Hydrauliikkanostimet, jotka säätyvät automaattisesti. Todella käyttäjäystävällisiä ja täydellisen huolettomia, toimivia koneita.
Öljynvaihdot ja määräaikaishuollot toki tehtävä kuten kaikissa muissakin merkeissä, ajallaan.
- Ex KingCabinisti
jakopää Datsunissasi onpi. Kone on ns.työntötankomallia, eli nokka-akseli on sylinteriryhmässä, eikä kannessa. Rakenne on nykyaikana hieman vanhahtava,mutta toimiva. Ainoa haittapuoli tuossa työntötankokonstruktiossa on tiheä venttiilinsäätöväli, 30 tkm välein.
- hartsa70s
mikä on välykset pako ja imu venttiilille?
- näpsämosa
Hydraaliset venttiilin nostimet/säätäjät, luulis olevan!
- Anonyymi
Älä puhu jaskaa.
- keijo
kyseisessä mallissa on jakoketju, eli ei tarvitse vaihtaa......
työntötankokone rattailla
- autojobbari
Mitä?Oletko ostanut Nissanin?Rahat on mennyt hukkaan ja romun olet saanut.
Nämä Japanilaiset autot on niin romuja.Ei niitä kukaan järkevä ihminen ikinä osta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.1438405Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m1067586Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot1255819Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,1035698Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1214862Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1472720Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys642536Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e91547Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol91505Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2341464