Kertoisitteko onko 2,7TDI Terranossa normaalia jakopään remmiä vai onko siinä ketju tai hammaspyörästö mitä ei tarvitse koskaan vaihtaa??
Vastaukset 9
- Epeli.
sen kyllä,kun avaat venttiilikopan.
- jferjdnkjd
Kaikki Nissanit ovat ketjukoneita. Hydrauliikkanostimet, jotka säätyvät automaattisesti. Todella käyttäjäystävällisiä ja täydellisen huolettomia, toimivia koneita.
Öljynvaihdot ja määräaikaishuollot toki tehtävä kuten kaikissa muissakin merkeissä, ajallaan.
- Ex KingCabinisti
jakopää Datsunissasi onpi. Kone on ns.työntötankomallia, eli nokka-akseli on sylinteriryhmässä, eikä kannessa. Rakenne on nykyaikana hieman vanhahtava,mutta toimiva. Ainoa haittapuoli tuossa työntötankokonstruktiossa on tiheä venttiilinsäätöväli, 30 tkm välein.
- hartsa70s
mikä on välykset pako ja imu venttiilille?
- näpsämosa
Hydraaliset venttiilin nostimet/säätäjät, luulis olevan!
- Anonyymi
Älä puhu jaskaa.
- keijo
kyseisessä mallissa on jakoketju, eli ei tarvitse vaihtaa......
työntötankokone rattailla
- autojobbari
Mitä?Oletko ostanut Nissanin?Rahat on mennyt hukkaan ja romun olet saanut.
Nämä Japanilaiset autot on niin romuja.Ei niitä kukaan järkevä ihminen ikinä osta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1771600
Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.105807En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58735Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset203608- 128561
- 48546
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus50528- 37526
Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä15510- 25493