karvojen lähtö alapäästä

Minulla on jo vuosia ollut alapään karvoituksessa aivan edessä läntti (n2,5cmx2,5cm) jossa ei ollenkaan karvoja??
Mistä sellainen on tullut ja mitä sille voi tehdä?
Onko syynä, että olen ajellut aikoinaan karvoja ja ne eivät ole kasvaneet enää takaisin?
2607
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

kyse ei ole ainakaan siitä että olet joskus ajellut niitä ja monihan vetää posliiniksi ja kyllä ne karvat normaalisti kasvaa takaisin.

Äänestä

Olisko sama kun minä olen polttanu käsivarteni joskus tosi pienenä jota en enään muista eikä ole mitään suurempia arpia, mutta karvat ei vaan siihen kohti kasva.

eli sinulla saattaa olla esim steariinistä johtuneen palovamman aikaan saama karvaton alue. (siis joskus sillon kun olit vielä niin pieni että se aluekkin oli sormen kokoinen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


apua? kirjoitti:

Minulla on jo vuosia ollut alapään karvoituksessa aivan edessä läntti (n2,5cmx2,5cm) jossa ei ollenkaan karvoja??
Mistä sellainen on tullut ja mitä sille voi tehdä?
Onko syynä, että olen ajellut aikoinaan karvoja ja ne eivät ole kasvaneet enää takaisin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu