Kiintiönaisia tuputetaan. EI NÄIN!

Suomessakin voitaisiin säätää lailla naisten kiintiöpaikoista yritysten hallituksissa, sanoo tasa-arvoasioista vastaava ministeri Tuula Haatainen Uutispäivä Demarin haastattelussa
5169
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat
  • kiintiöpresidentti.

    Äänestä

  • on Suomen 1. kirjoitti:

    kiintiöpresidentti.

    Tai Koivistolla oli Kekkos trauma vielä, koitti monintavoin lasken Pr arvostusta, mutta sitten huomasikin että onkin itse Pr, tuli ristiriita.

    Halonen on suunnilleen nolla, monessa asiassa, todellinen Kiintiöpressa

    Äänestä

  • Valtaosa suomalaisista on tyytyväinen painostaja Haloseen. Sinä olet sairaaloisessa halostraumasasi poikkeava.

    Äänestä

  • on Suomen 1. kirjoitti:

    kiintiöpresidentti.

    Kiintiö-Niinistöä ei tullut, kyllä kansa tietää..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


poelloe kirjoitti:

Suomessakin voitaisiin säätää lailla naisten kiintiöpaikoista yritysten hallituksissa, sanoo tasa-arvoasioista vastaava ministeri Tuula Haatainen Uutispäivä Demarin haastattelussa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu