Pesin tänään kaikki rahani ja

oli hommaa. Sitten Poliisit kertoi mulle ettei niitä saa pestä. Onko pakko kuljettaa likasia rahoja lompsassa ?

http://www.yle.fi/uutiset/24h/id38379.html
3204
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Niin, ajattele ketkä kaikki niitä on hiplannut ja missä niitä on pidetty. Ties vaikka rahat jotka sait kaupasta tuli mieshuoralta joka piti niitä kalsareissaan. Hyi yäk.

Äänestä

pankkikortin. Koneessa. Hienopesulla.
Se on varmaan vielä sallittua.
Sirukin pysyy puhtaana.

Äänestä
  • rahansa niin et poliisi kiinnostuu :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kolikoissa kirjoitti:

oli hommaa. Sitten Poliisit kertoi mulle ettei niitä saa pestä. Onko pakko kuljettaa likasia rahoja lompsassa ?

http://www.yle.fi/uutiset/24h/id38379.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu