lopetus ja uuden aloitus

Tilanne on sellainen että jouiduin vaihtamaan mielenterveyslääkkeeni toiseen. Vanhaa otin kerran päivässä ja uusi lääke otetaan kerran päivässä (Seronil ---- Cipralex) Kauanko pidän taukoa ennenkuin aloitan uuden.
1253
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

säilyy elimistössä suht pitkään,joten lennossa et voi vaihtaa,viikko pari taukoa,varmista kuitenkin psykiatiltasi asia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


unohtui kirjoitti:

Tilanne on sellainen että jouiduin vaihtamaan mielenterveyslääkkeeni toiseen. Vanhaa otin kerran päivässä ja uusi lääke otetaan kerran päivässä (Seronil ---- Cipralex) Kauanko pidän taukoa ennenkuin aloitan uuden.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu