Olen syönyt efexoria noin 5 vuotta. Lääke on ollut muuten todella hyvä, mutta se on sekoittanut seksuaalisuuteni aivan.
Erektio on heikko, ja orgasmia ei saa kuin joskus, ja vain masturbaatiossa äärimmäisellä työllä tietyssä asennossa.
Voi, kun saisin asiani kuntoon.
Olisiko jollain vinkkejä, mitä tehdä?
Hajoan tähän...
Erektio on heikko, ja orgasmia ei saa kuin joskus, ja vain masturbaatiossa äärimmäisellä työllä tietyssä asennossa.
Voi, kun saisin asiani kuntoon.
Olisiko jollain vinkkejä, mitä tehdä?
Hajoan tähän...
Vastaukset 3
Vanhimmat
nii eihän asiat paremmaks voi muuttuu. ei tarvii yöjalassa pimpsan perässä maileittain rämpiä.
avioelämä onkin jo toinen juttu, siihen en osaa sanoo mitään. tai no onhan ihmisellä kymmenen sormee ja kieli ja nenäki. ja varpaat.ja mielikuvitus. ja patterilla käyvät laitteet.
terv. sinkku efexorilla
Lekurin kanssa jos löytyisi jokin toinen vastaava lääke mikä ei toisi tuollaisia sivuoireita. Joskus muuten Efexorin käytön lopettamisen jälkeen voi mennä muutama aika ennen kuin lipido palaa normaaliksi. Ei kaikilla tietenkään, mutta tapauksia on ollut.
lopeta tai vaihda, olen nainen mutta samaa lääkettä kokeillut, lääkärit suosittelee jatkuvaa lääkitystä mutta olen lopettanut kaikki jatkuvat ja otan vain tarvittaessa eli esim opamox ahdistukseen ja satunnaisesti tenox nukahtamiseen, monia lääkkeitä olen kokeillut ja nyt kun ei pysyvää lääkitystä on seksuaalisuus todella upeaa