autovakuutus hesassa

http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1204764

onneksi liikennevakuutusta otettaessa voi itse valita osoitteensa. jos asuu kaupungissa, niin kannattaa laittaa laskutusosoitteeksi joku maalla asuva sukulainen, joka sitten laskun lähettää sulle kaupunkiin. säästää melkoisesti rahaa vuodessa.

joillain vakuutusyhtiöillä on laskurejakin netissä, niin voi vertailla mihin kuntaan mikäkin vakuutus kannattaa ottaa..
6166
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Helsingissä kolaroidaan niin paljon, että se tuntuu vakuutusmaksuissa. Kun tulee pienikin lumikuuro, Helsingissä rutataan peltiä ihan kuin ei olisi ennen lunta nähtykään ja helsinkiläistä agressiivista ajotyyliä nähdään viikonloppuisin muuallakin maassa.

Äänestä
  • PK-seudulla ei kolaroida sen enempää kuin muuallakaan maassa, itseasiassa ollaan keskiarvon alapuolella kolarimäärissä muuhun maahan verrattuna.

    Syynä noihin korkeisiin vakuutusmaksuihin ovat parkkipaikkakolhut ja ilkivalta, näitä meinaan cityssä sattuu herkemmin kuin landella.

    Äänestä

se menee muissakin asioissa, hesalaiset ei tulisi toimeen ilman muuta suomea

Äänestä

Pysyisitte siellä kylänraiteillanne, ei tartteta teitä tänne söhläämään ja kolroimaan kele! Teidän takia täällä on korkeimmat vakuutusmaksut! Stanan tunarit!

Äänestä
  • vakuutuksen ottajan kotipaikan mukaan nuo maksut määräytyy tietenkin. sen perusteella voisi päätellä että eniten kolaroivat hesan pellet.
    sillä, missä kolari ajetaan, ei ole mitään merkitystä.

    Äänestä

  • kotipaikan mukaan kirjoitti:

    vakuutuksen ottajan kotipaikan mukaan nuo maksut määräytyy tietenkin. sen perusteella voisi päätellä että eniten kolaroivat hesan pellet.
    sillä, missä kolari ajetaan, ei ole mitään merkitystä.

    Kun te maalaiset tungette asumaan tänne! Siitä ne johtuu ne sähläilyt mm. liikenteessä, kele! Kun teidän junantuomien kotipaikka on sitten Helsinki, kele! Kiitos vaan jo etukäteen tulevan talven törttöilyistä liikenteessä joilla nostatte vakuutusten hintoja, kiitos.

    Kylänraittia ei voi tuoda...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kalleinta! kirjoitti:

http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1204764

onneksi liikennevakuutusta otettaessa voi itse valita osoitteensa. jos asuu kaupungissa, niin kannattaa laittaa laskutusosoitteeksi joku maalla asuva sukulainen, joka sitten laskun lähettää sulle kaupunkiin. säästää melkoisesti rahaa vuodessa.

joillain vakuutusyhtiöillä on laskurejakin netissä, niin voi vertailla mihin kuntaan mikäkin vakuutus kannattaa ottaa..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu